YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müsteşar Yardımcısı Bilgili'nin Kılıçdaroğlu'na benzerliği şaşırttı
2016-2017 eğitim-öğretim yılı açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili'nin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na izleyenleri şaşırttı.
Müsteşar Yardımcısı Bilgili'nin Kılıçdaroğlu'na benzerliği şaşırttı
19 Eylül 2016 / 16:58 Güncelleme: 19 Eylül 2016 / 17:00

Esenler Atışalanı Ortaokulu'nda düzenlenen törenle 2016-2017 eğitim-öğretim yılı açılışı yapıldı. Törene Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Bilgili, törende yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın dün "Nesil yetiştirmek, medeniyet inşa etmektir" şeklinde bir mesaj yayımladığını hatırlatarak, MEB'in amacının da nesil yetiştirmek ve medeniyet inşa etmek olduğunu söyledi. 

Bunun için de öğrencilerin mutluluğunu esas aldıklarını anlatan Bilgili, "Öğrencilerimizin mutluluğunu nasıl inşa edeceğiz? 

Başta öğretmenlerimizle, sonra velilerimizle sonra eğitim ortamı dediğimiz okul ortamlarımızda hep birlikte onların iyi yetişmesi, vatanına milletine bağlı fedakar nesil olarak yetiştirmelerini sağlamaya çalışacağız. 

15 Temmuz sosyolojik olarak bu ülkede yaşayan insanların zihninde millet ve devlet olmanın, vatan sevmenin, vatan müdafaasının ne anlama geldiğini bir kez daha pekiştirdi. 

Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak öğrencilerimize vatanın ne demek olduğunu, barışın, özgürlüğün ne demek olduğunu ve bunların kutsal değerler olduğunu öğretiyoruz. 

15 Temmuz'dan sonra bu değerleri korumak için gerekirse canımızı feda edebilmeyi de öğretmeye çalışıyoruz. İşte bu hafta tüm Türkiye'de 15 Temmuz ruhunu yaşatmak için bir haftalık program hazırlandı ve öğrencilerimiz 15 Temmuz ruhunu bizatihi öğrenmeye ve yaşamaya çalışacak." diye konuştu.

Bilgili'nin Kılıçdaroğlu'na benzemesi tören alanındakileri şaşırttı. 

thumbs_b_c_79c93f211ca429f6d8b38add80286839.jpg

Allahım bu ne
 // ferruh erel
keske çarkçı olmayan birine benzeseydi...
19 Eylül 2016 18:46
 // Rasim DUMAN
"Suret"i sasilacak derecede benziyor hakikaken. İnsallah "siret"i farklidir. Aksi halde "yandi gulum keten helva". :)...
19 Eylül 2016 17:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler