YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Şentop: "'Seçim gecesi CHP'ye kimi çağırdılar?'
Mustafa Şentop, yerel seçimlerin yapıldığı akşam CHP'ye kimin çağrıldığını sordu.
Mustafa Şentop: "'Seçim gecesi CHP'ye kimi çağırdılar?'
03 Nisan 2014 / 13:07 Güncelleme: 03 Nisan 2014 / 13:09

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, CHP'nin kendi kurduğu seçim sisteminin 30 Mart gecesi çöktüğünü iddia ederek, ''CHP seçim akşamı kendi seçim sistemlerinde sorun yaşamışlar mıdır? Yaşadılarsa bir kurumun müdürünü çağırmışlar mıdır?'' diye sordu.

CHP kaybettiği seçimlere itiraz ediyor

CHP'nin siyasi geleneğidir kaybettiği seçime itiraz etmek. 1954'de CHP seçimi kaybetmiş. Hürriyet'in manşetleri var. 14 ilde CHP seçime itiraz ediyor. Üzerine şaibe düşürmek için elinden ne geliyorsa yapıyor CHP.

Bir parti "Seçim yenilensin" dedi diye seçim yenilenmez

Bir parti seçim yenilensin dedi diye seçim yenilenmez. Seçim hukukunda somut gerekçelerle başvuruyorsunuz. Sandık yeniden sayılsın dediniz diye sayılmıyor. Gerekçelere bakılır. Ankara'da yapılan başvuruların büyük kısmı reddedildi İlçe Seçim Kurulları tarafından. Niye? Çünkü gerekçe yok
CHP kendi yeteneksizliğini başkalarına yıkmakta, başkalarına kabahat atmak bakımından çok başarılı bir politika üretiyor.

CHP, seçim gecesi seçim sistemleri çöktüğünde CHP'ye kimi çağırdı?

CHP bir seçim sistemi kurdu. YSK kaldırılmasını istedi. Çünkü güncel seçim bilgilerini yükleyememişler. CHP seçim akşamı kendi seçim sistemlerinde sorun yaşamışlar mıdır? Yaşadılarsa bir kurumun müdürünü çağırmışlar mıdır?

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler