YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Özcan kimdir? Ne iş yapar ? Nereli?
Mustafa Özcan kimdir? Ne iş yapar ? Nereli?
30 Temmuz 2016 15:07
Mustafa Özcan ismi son günlerde sık sık geçiyor. Mustafa Özcan neden gündeme oturdu? FETÖ bağlantılı Mustafa Özcan kimdir? Mustafa Özcan ne iş yapar, nerelidir? FETO'nun veliahtı Mustafa Özcan hakkında merak edilenler haberimizde.

FETÖ ile bağlantıı nedeniyle son günlerde gündemden düşmeyen isim Mustafa Özcan kimdir? Mustafa Özcan'ın adı bugünlerde sık sık haberlerde yer alıyor. Mustafa Özcan'ın kim olduğu, nereli olduğu ve ne iş yaptığı merak ediliyor. 

 FETÖ terör örgütüne dair yeni bulgular ortaya çıkarıyor. Bu doğrultuda Fetullah Gülen'in 2 numaralı olduğu iddia edilen Mustafa Özcan kimdir?

FETÖ terör örgütünün sağ kolu olduğu iddia edilen Mustafa Özcan Türkiye'de yaşadığı konuşuluyor. Ülkemizin geleceğine kast eden nitekim de başarısız olan 15 Temmuz Darbe Girişimi ve ardından yaşanan gelişmeler FETÖ terör örgütüne dair yeni bulgular ortaya çıkarıyor. Bu doğrultuda Fetullah Gülen'in 2 numaralı olduğu iddia edilen Mustafa Özcan kimdir?

MUSTAFA ÖZCAN FETÖ'NÜN 2 NUMARASI ÇIKTI

Halk tarafından başarısılığa uğratılan darbe girişimi sonrasında başlatılan operasyonlar kapsamında, darbe girişimini düzenleyen FETÖ’nün veliahdı olarak Mustafa Özcan’ın belirlendiği ortaya çıktı. 

Önceki gün Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından yapılan açıklamada-“Bu örgütün elebaşı bildiğiniz gibi Pensilvanya’da. Pensilvanya’dakinin yerine Türkiye’deki 1 numaranın bir sivil olduğunu tahmin ediyoruz” dedi.

HÜSEYİN GÜLERCE AÇIKLADI

Bir dönem cemaate ve Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen Hüseyin Gülerce yayımladığı köşe yazısında bir isim açıkladı. Bu ismin cemaat içinde iki numara olarak görüldüğünü açıklayan Gülerce “Benim görebildiğim kadarıyla, Gülen 1 numara ise M. Özcan 2 numaradır” açıklamasını yaptı.

Kim Tosladıysa Gitmiştir

Ayrıca Hüseyin Gülerce yaptığı başka bir açıklamasında “Camianın içinde bu arkadaşa kim toslamışsa hepsi gitmiştir. Mustafa Özcan’a toslayıp da ayakta kalan kimse olmamıştır!” dedi.

FETÖ'NÜN VELİAHDI MUSTAFA ÖZCAN KİMDİR?

Hüseyin Gülerce ve Nurettin Canikli tarafından yapılan açıklamalar göz önünde tutulduğunda örgütün Fethullah Gülen’den sonra gelen ismi olan Mustafa Özcan 1951 yılında Gediz’de doğdu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda bünyesinde çalışmaya 1975 senesinde başladı.

MUSTAFA ÖZCAN'NIN GÜLEN'LE TANIŞMASI

1977 yılında İzmir’de müftü yardımcılığı görevini yürütürken Fethullah Gülen ve cemaatle tanıştı. Diyanetteki görevinden emekli olana kadar klasik bir ‘vaiz’ profili sergiledi. FETÖ’nün Türkiye’deki sivil 1 numarası olarak görülen Mustafa Özcan, örgütün para kasası olan Kaynak Holding’in de beyniydi. Örgütte Fethullah Gülen’den sonra en etkili isim olarak niteleniyor.

HKK İmamı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda bulunan FETÖ’cü askerlerinden imamı olan Mustafa Özcan 20 yıldır da cemaatin Balkanlar’dan sorumlu imamı. Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Makedonya ve Yunanistan’daki tüm cemaat faaliyetleri onun elinin altından geçtiği iddia ediliyor

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler