YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Karaalioğlu ilk kez konuştu
Star Medya Grup başkanlığı görevinden alınan Mustafa Karaalioğlu, katıldığı canlı yayında görevden alınma sonrası ilk kez konuştu.
Mustafa Karaalioğlu ilk kez konuştu
29 Kasım 2014 / 08:01 Güncelleme: 29 Kasım 2014 / 08:31

CNNTürk'te Akif Beki'nin sunduğu Baştan Sona programına katılan Mustafa Karaalioğlu, Star Medya grubunda görevdeki dönemi ve görevden ayrılış sürecini anlattı.

Star Medya Grubundan ayrılış

Karaalioğlu, Ocaktan ve Cömert ile birlikte görevden alınmalarıyla ilgili soruya "Biz çalışanız, başkaları da patrondur. Patronun bizimle çalışma kararı olduğu gibi çalışama hakkı da var. Benimle birlikte benim dışımda başka insanlarla da çalıştılar. Ben gruba geldiğimde patronum Ethem Sancak'tı gruptan ayrılırken de patronum aynıdır." dedi.

Bu noktaya nasıl gelindi

"Ben o kurumun bir numaralı yöneticisiydim. Bazı şeyler üstlendiğim sorumluluk nedeniyle perde arkası denilecek şekilde herşeyi ortaya koymak durumunda değilim." diyen Karaalioğlu  yol ayrımına nasıl gelindiğine ilişkin "Çok doğal olmadığı ortada. Medyada sansasyon yaratan ayrılmalardan birini yaşadık.  Nasıl oldu konusuna gelince. Biz çalışanlar patron değiştiğinde bizimle çalışma mecburiyetinde değilsiniz dedik, benimle birlikte başka arkadaşlar da bunu yaptı. Benimle birlikte yola devam etmek istediklerini söylediler. Gündemin yoğunluğu ve süreçler nedeniyle bu süre uzadı.

Pazartesi günü de bizim şirketten ayrılmamız kafaca hazır olmadığımız bir şey değildi. Patronun işe alma gibi işten alma hakkı vardır. Başka şekilde görevden alma olsaydı neler konuşulurdu onu bilmiyorum. Spekülasyon olacak, insanlar bize saldıracak şekilde spekülasyona yol açılacağını ben değil patronlar da düşünmemişlerdir.

"Para ile ilgili iddialar tamamen hayal mahsülü ve iftiradır" diyen Karaalioğlu, "Bunların bir kısmı biz orda iken dava konusu olmuştu. Bugün hala devam ediyor. Patronlar da bizler de bununla ilgili yargıya gittik. Bize yönelik yıpratma kampanyasının bir amacı var." dedi.

Hanefi Avcı olayı yüreğimde yaradır

"Hanefi Avcı olayında yeterince hakkaniyetli olduğumuz kanatinde değilim." diyen Karaalioğlu "içimde yara olan en önemli konu budur. O olayı daha farklı irdelemiydik" şeklinde konuştu.

Bu davanın sönüp gitmesini kabullenemiyorum

28 Şubat sürecinin kendisi için gazetecilik formasyonu açısından çok önemli olduğunu anlatan Karaalioğlu, 28 Şubat'ın taraflarının tamamen ortada olduğunu, faillerin ve mağdurların bugün hala hayatta olduğunu buna rağmen davanın sönüp gitmesinin içinde yara olduğunu söyledi.
28 Şubat'ın, asker, siyaset, yargı, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları, medyanın ittifak zincirinin söz konusu olduğunu, 28 Şubat'ın BÇG'ye indirgendiğini ve bu davada hesap verilmediğini, bu davanın buharlaşmasına karşı olduğunu söyledi.

Karşılıksız kalmaz dedim tapeler yayınlandı

Karaalioğlu şunları söyledi "Paralel yapı ile ilgili bir Star Gazetesi'nde çok çarpıcı bir manşet yayınlandı. O akşam arkadaşlara "bunu cevapsız bırakmazlar" dedim. Ertesi gün benim sayın başbakanla tapelerim yayınlandı. O ses kayıtlarını da en çok sözde demokrasi ve hukuk mücadelesi veren gazeteci arkadaşlarım oldu. Kendi telefonlarının dinlendiğini bildikleri halde o tapeleri yayınladılar. Kendi gazetesinin patronunun ses kayıtları yayınladığını gördükleri halde görmezlikten geldiler."

 

HABER7

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler