YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Erdil'in endişe içinde bekleyen ailesi, ac
Mustafa Erdil'in endişe içinde bekleyen ailesi, ac
Mustafa Erdil'in endişe içinde bekleyen ailesi, ac
22 Ağustos 2008 / 08:08 Güncelleme: 22 Ağustos 2008 / 00:00

Madrid'de 153 kişinin can verdiği uçak kazasından 2 bebek ve 5 çocuk mucizevi bir şekilde kurtuldu. Ancak tek Türk yolcunun öldüğü açıklandı.


İspanya'nın başkenti Madrid'deki Barajas Havaalanı'nda kalkış sırasında düşen uçakta bulunan Mustafa Erdil, kanser tehlikesine karşı Petkim'den istifa edip kendi işini kuran bir işadamı.


ATIK YÖNETİM MERKEZİ KURDU
Mustafa Erdil, kanserden kaçsa da yaptığı gemi söküm işi açığa çıkan kanserojen maddeler nedeniyle risk taşıyordu. Sadece kendisini değil, bütün sektör mensuplarını ilgilendiren konuda adım atıp, diğer işadamları ile gemi söküm bölgesinde Atık Yönetim Merkezi'ni kurdu. Erdil'i ziyaretimizden bir süre önce, Hollanda'dan sökülmek üzere Aliağa'ya gelen Otopan gemisi ile birlikte asbest tartışmaları gündeme gelmişti. Erdil, asıl tehlikenin şehir merkezlerinde, çatılarda olduğuna dikkat çekmiş, çok sayıda fabrika çatısının, kansere yol açan asbestin kullanıldığı eternitle kaplı olduğunu söylemişti. İspanya'daki feci kazada yaşamını yitiren Erdil, "Asbestle içiçe yaşıyoruz. Bazı çatılar eternitle kaplı. Binlerce metrekare var. Sadece Tüpraş Batman rafinerisinden 250 ton asbest aldık" demişti.


Mustafa Erdil çarşamba günü Kanarya Adaları'na bağlı Las Palmas Adası'nda bulunan bir balıkçı gemisine bakmak üzere Adnan Menderes Havalimanı'ndan 05.50 İzmir-İstanbul uçağına bindi. Erdil, İstanbul'dan da 08.00 İstanbul-Münih uçağı ile Almanya'ya oradan da İspanya'nın başkenti Madrid'e uçtu. Saat 13.00'de Madrid-Las Palmas seferini yapan Spanair'e ait MD-82 tipi uçağa binmek üzere havaalanında beklerken, anons yapıldı ve Erdil'in bineceği uçağın bir saat rötar yaptığı duyuruldu. Erdil, İzmir'de yaşayan ailesini telefonla arayarak, uçağının rötar yaptığını 1 saat sonra uçacağını bildirdi. Saat 14.45'de Erdil'in Madrid'deki Barajas Havalimanı'nda bindiği uçak kalkış sırasında düştü. 


SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler