YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müslüman'ın yaşama hakkı özgürlük değil mi?
Charlie Hebdo saldırısının ardından derginin karikatürlerini sayfalarına taşıyan ve 'insan haklarına darbe' , ' basın özgürlüğüne darbe' yaygarası koparan malum medyalar, ABD'de üç Müslüman'ın zalimce katledilmesine sessiz kaldı.
Müslüman'ın yaşama hakkı özgürlük değil mi?
12 Şubat 2015 / 12:10 Güncelleme: 12 Şubat 2015 / 11:38

7 Ocak tarihinde Fransa'da Peygamber'e hakaret ettiği için saldırıya uğrayan Charlie Hebdo dergisi için tüm dünya ayaklandı. Liderler akın akın Fransa'ya gitti. Türkiye'deki muhalefet medyası ve Paralel Yapı'nın medyaları, 'basın özgürlüğüne darbe' başlığı altında tepkilerini tam sayfa manşetlerine taşıdı.

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde aynı aileden üç Müslüman öğrenci silahla vurularak öldürüldü. Yeni evli çift ile genç kadının kız kardeşinin hunharca öldürüldüğü olay dünya genelinde Müslümanların tepkisini çekti. Ancak Türkiye'deki malum medya organları Charlie Hebdo'ya gösterdikleri 'hassasiyet'i hunharca katledilen masum Müslümanlar için göstermedi.

Fransa'yı manşetinden gören, hatta haç şeklindeki fotoğrafıyla algı operasyonu yapan Cumhuriyet Gazetesi, Müslüman ölümlerine manşetinde yer vermedi.

İşte o fotoğraf,

Paralel Medya da şaşırtmadı

23 yaşındaki Deah Shaddy Barakat, 21 yaşındaki eşi Yusor Muhammed ve 19 yaşındaki baldızı Razan Muhammed Abu-Salha, Kuzey Carolina Chapell Hill'deki evlerinde vurularak öldürülmüştü. Olayın ardından 46 yaşındaki Craig Stephen Hicks, Barakat ile eşi ve baldızını öldürdüğünü itiraf ederek polise teslim olmuştu.

Yaşanan olayın özellikle Amerikan medyasında pek de yer bulmaması tepkilere neden olurken, sonrasında basında yavaş yavaş köşe bucakta haberleştirilen katliama Zaman Gazetesi'nin refleksi dikkat çekti.

ABD'de ikamet eden Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen, bu yüzden Amerikan karşıtı olabilecek her habere mesafeli yaklaşan gazete, olayı önce "ABD'de 3 kişi evinde vurularak öldürüldü" başlığıyla verdi. Zaman.com.tr'nin gelen tepkiler üzerine haberi 7 saat sonra da Twitter'dan "Batı basını 3 Müslümanın öldürülmesine sessiz" paylaşmıyla yeni bir haber olarak girmesi gözlerden kaçmadı.

 

KANALAHABER.COM /BURAK BİBER

Batının ve Yerli Batılıların Gerçek Yüzü
 // Boğaçhan
Batının ve içeride ürüyen yandaşlarının gerçek yüzü her geçen gün daha net görünüyor. Bunların insanlığına lanet olsun!...
12 Şubat 2015 Perşembe 13:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler