YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Musa cinayetinde sürpriz karar
Erzurum'da 3 Kasım'da kaybolan ve 9 Kasım gecesi metruk bir binada ölü bulunan Musa Kanğ'ın cinayet zanlısı olarak tutuklu olan S.K'nın tahliyesine karar verildi.
Musa cinayetinde sürpriz karar
25 Kasım 2009 / 18:00 Güncelleme: 25 Kasım 2009 / 18:05

Edinilen bilgiye göre, MOBESE kayıtlarında, kaybolduğu gün Musa Kanğ'la birlikte yürüyen zanlı olduğu iddiasıyla 12 Kasım tarihinde tutuklanan ve Erzurum Kapalı Cezaevi'nde bulunan S.K'nın tahliyesi için bugün avukatı Alparslan Başlıcan, Savcılığa dilekçe verdi.

Daha sonra savcılık, gerekli mütalaasını tamamlayarak, dosyayı Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Ardından mahkeme heyeti, cinayet zanlısı olan S.K'nın tahliyesine karar verdi.

S.K'nın avukatı Başlıcan, yaptığı açıklamada, mahkemenin gerekçeli kararını henüz almadıklarını belirterek, işlemlerinin devam ettiğini ve S.K'nın en kısa sürede serbest bırakılacağını ifade etti.

S.K. ile ilgili 19 Kasım'da da tahliye talebiyle dilekçe verilmiş, savcılık gerekli mütalaasını tamamlayarak dosyayı 2. Sulh Ceza Mahkemesi'ne göndermiş ve mahkeme yapılan teşhisleri gerekçe göstererek talebin reddine karar vermişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler