YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mursi'ye ve İhvan'a büyük haksızlık yapıldı
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karamollaoğlu, "Mısır'da Mursi'ye ve İhvan'a büyük bir haksızlık yapıldı. Haksızlığa hukuk alet edildi" dedi.
Mursi'ye ve İhvan'a büyük haksızlık yapıldı
14 Temmuz 2013 / 22:00 Güncelleme: 14 Temmuz 2013 / 23:30

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen "Darbelere Hayır, Mısır Halkına Destek" mitinginde yaptığı konuşmada, her zaman mazlumların yanında olduklarını belirterek, Mısır'da ordunun yönetime el koymasını kınadı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Mısır'dan önce Afganistan ve Irak'ta da benzer durumların görüldüğünü ve Müslümanlar'ın zulme maruz kaldığını dile getiren Karamollaoğlu, "Bunların müsebbibi, Batı emperyalizmi ve siyonistlerin emrinden ayrılmayan siyonist işbirlikçilerdir. Mısır'da Mursi'ye ve İhvan'a büyük bir haksızlık yapıldı. Haksızlığa, hukuk alet edildi" diye konuştu.

Karamollaoğlu, kapitalizmin çökmeye mahkum olduğunu anlatarak, "Bunu siz gerçekleştireceksiniz. Bunu silahla değil, orada yaşayan insanların kalbine hükmederek yapacaksınız" ifadelerini kullandı.

Temel Karamollaoğlu, İslam dünyasında insanlarda bir uyanış başladığını, yönetimlere artık dindar kişilerin talip olduğunu ve bunun Batı'yı korkuttuğunu ifade ederek, Kazlıçeşme Meydanı'nda bulunanlardan, Mısır'da meydanlarda toplananlar için dua etmelerini istedi.

"Mısır'daki darbe küresel sermayenin zulmüdür"

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Günay Kaya da kimden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın Memur-Sen'in zulmün karşısında olduğunu söyleyerek, Filistin, Doğu Türkistan, Afganistan, Suriye ve Arakan'daki zulmü kınadıklarını ifade etti.

Bazı kesimlerin, Türkiye'nin çevresindeki ülkelerle ilgilenmesinden rahatsız olduğuna dikkati çeken Kaya, "Biz kaosu önlemek için ilgileniyoruz, siz karıştırmak için ilgileniyorsunuz. Biz demokrasiye sahip çıkmak için alanlardayız, siz darbeleri desteklemek için. Dost ve kardeş ülke Mısır'da yapılan darbeyi, hukuksuzluğu nefretle kınıyoruz. Halkın özgür iradesiyle ortaya koyduğu tercihine yapılan  darbeyi ve darbecileri lanetliyoruz. Mısır'daki darbe, küresel sermayenin Mısır halkına zulmüdür. Başta ABD olmak üzere, AB, BM, NATO, darbeye 'darbe'  diyememişlerdir. Bir kez daha iki yüzlü, çifte standartlı ve sahte bir duruş sergilemişlerdir. Batılı devletleri ve uluslararası kuruluşları, insaflı olmaya ve vicdanlı davranmaya çağırıyoruz" diye konuştu.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer ise Mısır'da ordunun yönetime el koymasını kınayarak, Mursi'nin serbest bırakılmasını istedi.

AA

hayret
 // yılmaz türk
sayın molla siz ne zaman EHLİ SÜNNETTEN yana oldunuz. Erbakan ve saz arkadaşları sizleri bilmesek .........
15 Temmuz 2013 Pazartesi 09:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler