YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Murdoch'a Türkiye'den çok sert tepki
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan'dan Rupert Murdoch'ın skandal tweetine sert cevap geldi.
Murdoch'a Türkiye'den çok sert tepki
12 Ocak 2015 / 11:25 Güncelleme: 12 Ocak 2015 / 11:42

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, bir medya patronunun Fransa'daki terör saldırıyla ilgili açıklamaları konusunda, "Bu twiti atan kişinin hastalıklı bir ruh hali olmalı diye düşünüyorum. Fransa'daki saldırıları gerçekleştiren zihniyet ne kadar tehlikeli ise bu zihniyet de o kadar tehlikelidir" dedi.

Bakan Elvan, partisinin Isparta İl Kongresi'nin ardından bir gazetecinin, "Dünyaca ünlü bir medya patronu Fransa'daki terör saldırıları ile ilgili 'Bütün Müslümanlar sorumludur. Bu cihat anlayışı bitmedikçe bütün Müslümanlar sorumludur' diye bir twit attı, açıklama yaptı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz' şeklindeki sorusu üzerine, konuyu yeni öğrendiğini söyledi.
 
"Sanırım şöyle bir ifade kullanmış, 'Müslümanların çoğunluğu barışsever olabilir ama içlerinde büyüyen cihatçı kanserin farkına varıp ortadan kaldırılana dek onlarda sorumlu sayılmalıdır' şeklinde" diyen Elvan, şöyle konuştu:
 
"Ancak bu sözler karşılığında şunu ifade edebilirim. Bu twiti atan kişinin hastalıklı bir ruh hali olmalı diye düşünüyorum. Fransa'daki saldırıları gerçekleştiren zihniyet ne kadar tehlikeli ise bu zihniyet de o kadar tehlikelidir. İslam dini barış dinidir, kardeşlik dinidir. Bu insanları kınıyorum. Bu şahsiyetin, bu kişinin derhal tüm İslam dünyasından Müslümanlar'dan özür dilemesi gerektiğini düşünüyorum."

1-577.jpg

2-265.jpg

 

AA

500. yıl vakfı ve fitnecilik
 // Ömer
Bunlara bir kaç kuruş uğruna onursuzca hizmet eden sözde entellektüel,din bilgini,gazetesi,televizyoncu ve yazar Türk yokmu sanıyorsunuz? işte yeryüzünün ahlaksızlık ve hırsızlık sembolü olmuş güruhtan örnek ırkçı,faşist bir zihniyetin yıllardır besledikleri kin ve nefretin dışa vurumu.Bu lanetlikleri,ülkeye ortaçağ barbarlığı ve zalimlikelerinden alıp ülkeye getirir getirmez ilk yaptıkları şey sadık ermeni vatandaşları mevcut haklardan mahrum bırakma için türlü ahlasızlığı kışkırtmayı yaptılar...
12 Ocak 2015 Pazartesi 21:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler