YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Murat Ülker İslam düşmanlığı yapan Ali Atıf Bir'i Rektör yaptı!
“YÖK türbanla mücadelede sonuna kadar haklı. Türban üniversiteye girerse Türkiye şeriatla savaşı kaybeder” diyen Ali Atıf Bir’in Murat Ülker'in Şehir Üniversitesi’ne rektör olarak atanması büyük tartışmalara neden oldu.
Murat Ülker İslam düşmanlığı yapan Ali Atıf Bir'i Rektör yaptı!
27 Ekim 2015 / 16:21 Güncelleme: 27 Ekim 2015 / 16:50

Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nı Murat Ülker’in yaptığı ve Bilim ve Sanat Vakfı’nın birikimleriyle katkı sağladığı İstanbul Şehir Üniversitesi’nden üç akademisyen birden istifa etti.

Prof. Dr. Burhanettin Duran, Doç. Dr. Fahrettin Altun ve Prof. Dr. Medaim Yanık, paralel devlet yapılanmasına açıkça destek veren Ali Atıf Bir’in üniversite rektörlüğüne getirildiği gerekçesiyle yedi yıldır görev aldıkları üniversiteden istifa ettiklerini bir mektupla kamuoyuna açıkladılar. 

PARALEL DEVLET YAPILANMASI’NA DESTEK VEREN BİR İSMİ KABUL ETMİYORUZ

Üniversitenin 7 kişilik kurucu akademik kurulunun 3 üyesi olan akademisyenler yayınladıkları istifa mektubunda “Kurucuları arasında yer aldığımız ve yaklaşık 7 yıldır hizmet verdiğimiz İstanbul Şehir Üniversitesi’nden bugün itibariyle istifa ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İstifa mektubunda; şöyle denildi:

“Üniversite Rektörlüğüne Ali Atıf Bir gibi İstanbul Şehir Üniversitesi’nin misyonu, vizyonu ve değerleriyle açık bir karşıtlık içinde olan YÖK, türbanla mücadelede sonuna kadar haklı. Türban üniversiteye girerse Türkiye şeriatla savaşı kaybeder” gibi ifadelerle anti-demokratik ve özgürlük karşıtı cephede yer alan ve bugüne dek ‘paralel devlet yapılanması’na destek veren bir ismin getirilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Ve ‘biz yokuz’ diyoruz.

İstanbul Şehir Üniversitesi’nin bu başarıyı elde etmesinde üniversite yöneticilerinin, akademik personelinin, öğrencilerinin ve idari kadronun emeklerinin ve fedakarlıklarının büyük bir etkisi oldu.” 

İstanbul Şehir Üniversitesi’nin 7 kişilik kurucu akademik kurulunun 3 üyesi olarak bizler, gelinen noktada üniversitenin kurucu felsefesinden uzaklaştığını görüyor ve bundan ciddi bir rahatsızlık duyuyoruz.

Öğrencilerimizin, çalışma arkadaşlarımızın bizi anlayışla karşılayacağını umuyor, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin bu darboğazdan bir an önce çıkmasını temenni ediyoruz.”

BEDRİ BAYKAM'IN BOŞ ÇERÇEVESİNE 125.000 DOLAR ÖDEMİŞTİ

Daha önce ünlü ressam Burhan Doğançay’ın "Mavi Senfoni" adlı resmini 2.2 milyon dolara alarak dikkatleri üzerine çeken Murat Ülker, Bedri Baykam’ın "boş çerçeve"sini de 125 bin dolarlık bir fiyatla almıştı

 

rs-006.jpeg

 

YENİ AKİT

 // Inci
Herkes evinin önünü temizlerse tüm ülke temiz olur.Bizde böyle adam sandiklarimizi yukselttiğimiz gibi yerle bir ederek ülkemizi bunlardan temizlemeliyiz.Bu konuda herkes uzerine duşen gorevi yapmalı ve hiç bir Ülker ürününü almamali....
29 Ekim 2015 15:58
 // Sahabettin
Bizde onu almiyoruzz...
29 Ekim 2015 11:16
 // Serdar Kocaoğlu
Ülker ürünlerini de boykot etmek Müslüman'ın yapacağı en doğru işlerdendir....
28 Ekim 2015 07:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler