YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Murat Karayılan'dan itiraf: Hezimete uğradık!
PKK’nın üst düzey isimlerinden Murat Karayılan’ın son operasyonlar sonrasında teröristlere Kandil'den gönderdiği mesaj telsiz dinlemesine takıldı. Karayılan'ın örgütün Tunceli’de hezimete uğradığı sözleri dikkat çekti.
Murat Karayılan'dan itiraf: Hezimete uğradık!
19 Eylül 2015 / 15:15 Güncelleme: 19 Eylül 2015 / 15:52

Terör Örgütü PKK yöneticilerinden Murat Karayılan’ın son yapılan operasyonların ardından örgüt elemanlarına ilettiği mesaj telsiz konuşmalarına takıldı. Murat Karayılan'ın talimat ve değerlendirmelerinin, bir kişi tarafından terör örgütüne iletildiği tespit edildi.

Bu kişinin, geçtiğimiz hafta Kuzey Irak’a giden HDP heyetinden biri olduğu iddia edilirken, Karayılan’ın mesajında örgütün düştüğü zor durumdan yakındığı ve teröristlere neler yapması gerektiğini anlattığı öğrenildi.

Karayılan "Verdiğimiz zayiatlar artık tahammül sınırlarını aşmıştır. Bu durum Cizre'de ve Yüksekova'da hat safhaya çıkmış, halk desteği yok denecek seviyelere inmiştir" dedi.

Terör örgütünün ağır kayıplar verdiği ve çok zor duruma düştüğü belirtilen mesajda, şu ifadeler yer aldı:

Beceriksizliğiniz yüzünden 

Bölgedeki beceriksizler yüzünden bu duruma gelindiği kurulda değerlendirilmiştir. Bunların sorumluları gereken cezayı alacaklardır.

YDG-H’ninbizimle alakası yok diyeceksiniz

YDG-H unsurlarımız hezimete uğramıştır. Bundan sonraki söylemlerinizde YDG-H unsurlarını PKK ile bağlantılı olarak tanımlamayacaksınız. 'YDG-H kendine has bir yapılanmadır, YDG-H PKK'dır söylemi yanlıştır' diyecek, içerisinde dağ kadrolarının bulunmadığını özellikle basın yoluyla paylaşacaksınız.

Kandil'de barınamıyoruz

Artık Kandil'de barınamıyoruz. Civardaki diğer kamplarımız da dahil 600-700 kişiyle durumu idare etmeye çalışıyoruz. Lojistik ve mühimmatımız yok denecek seviyede. İçimizde hainler de var ki bugüne kadar tespit edilemeyen çok korunaklı depolarımız, cephaneliklerimiz TC uçakları tarafından imha edildi. Çok sayıda kayıp verdik.

Suriye'deki teröristler geri çağrılacak

Suriye'deki güçleri geri çağırmak zorundayız. Türkiye kırsalında da yetişmiş savaşçılarımız yok. Tunceli'de ağır kayıp verdik, telafimiz zor.

AA

 // isa tokdemir
Insallah kokunuz kuruyacak allahin izniylen...
27 Eylül 2015 21:53
1
 // 1
Bizim 2011 de haberi yapılan sınır birlikleri ne zaman hazır olacak 2013 te profesyonel birlikler göreve başlayacak diyarı sanki nerdeler? haber var mı onlardan resmi kaynaklardan bulamadım. .....
19 Eylül 2015 21:37
 // Yılmaz
T.C devletiyle uğraşmanın ne olduğunu yanlızca siz değil tüm düşmanlar tüm dünya yakında anlayacak inş.ama bu onlara ve sizin gibi hainlere pahalıya patlayacak....
19 Eylül 2015 19:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler