YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Münevver cinayetinde şok iddia
Münevver Karablut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun yargılandığı davada Karabulut Ailesi’nin avukatının ortaya attığı çarpıcı iddia savcılığa ulaştı.
Münevver cinayetinde şok iddia
20 Mayıs 2012 / 15:26 Güncelleme: 20 Mayıs 2012 / 15:34

Liseli Münevver Karabulut’un başı kesilerek öldürülmesiyle ilgili davada ‘suçluyu kayırma’ suçundan aldığı 3 yıllık hapis cezası Yargıtay’ca onanan amca Hayyam Garipoğlu’nun yurtdışına kaçacağı ileri sürüldü.

‘Hayyam Garipoğlu kaçacak’

Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun yargılandığı ve 24 yıl hapis cezası aldığı davada, anne Tülay Makbule Garipoğlu ile birlikte 3 yıl hapis cezası alan ve bu ceza Yargıtay tarafından onanan amca Hayyam Garipoğlu’nun kaçacağı yönündeki ihbar mektubunun ofisine geldiğini ifade eden Karabulut Ailesi’nin avukatı Rezan Epözdemir, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu dilekçesinde, bürosunun faksna kimin tarafından gönderildiği bilinmeyen bir ihbar mektubu ile bazı evraklar geldiğini söyledi. Epözdemir ihbar mektubunda, Hayyam Garipoğlu’nun kesinleşen 3 yıllık hapis cezasının infazının önlenmesi için yurtdışına çıkmasının kuvvetle muhtemel olduğu, başka bir ülkede oturma izni alma girişimlerine başladığının yazıldığını belirtti. Bu durumun kararın infazını imkânsız hale getireceğini söyleyen Epözdemir, Hayyam Garipoğlu’nun hukuka aykırı davranışının engellenmesini istedi. haberturk

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler