YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müneccim gibi dizi!
Paralel örgütün yayın organı STV’de dizi ile ön operasyonun sadece Tahşiyecilere yapılmadığı, MHP’yi sarsan kaset skandalının da yine aynı kanaldaki dizide işlendiği ortaya çıktı.
Müneccim gibi dizi!
21 Aralık 2014 / 10:13 Güncelleme: 21 Aralık 2014 / 10:17

Paralel Yapı’ya yönelik 14 Aralık’ta gerçekleştirilen “Tahşiye” operasyonunun ana gövdesini, STV dizisi Tek Türkiye’nin  senaryosu oluşturdu. Cemaat medyası da STV Ceo’su Hidayet Karaca’nın tutuklanmasıyla son bulan Tahşiye operasyonunu itibarsızlaştırmak için “Senaryo operasyonu” adını taktı.

Önce Tahşiye operasyonu

Oysaki “Tahşiye” operasyonu STV dizilerinin ilk müneccimliği değildi. 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri öncesinde MHP yönetiminde 10 istifaya neden olan seks kaseti skandalından hemen önce de STV’nin Ergenekon olaylarını anlatan dizisi “Kollama”da kasetler uzun uzun anlatıldı. Ardından da MHP’yi ve Türkiye’yi sarsan kaset skandalı yaşandı.  14 Aralık Paralel Yapı Tahşiye Operasyonu’nun ana gövdesini, STV dizisi Tek Türkiye’nin “Tahşiye” senaryosu oluşturdu. Her şey Fethullah Gülen’in 6 Nisan 2009’daki Herkül.org sitesindeki Tahşiyeciler grubunu hedef alan sözleriyle başladı. Gülen’in bu konuşmasından sadece 3 gün sonra 9 Nisan 2009’da Tahşiyeciler terörist olarak gösterildi. 2010 yılında da tıpkı Tek Türkiye dizisinin, Tahşiye operasyonunda senarist, yönetmen ve Hidayet Karaca’nın ret ederek ortada kaldığı senaryosundaki gibi Tahşiye Grubu terör operasyonu gerçekleştirildi.

Gazeteport fark etti

Fakat bu STV dizilerinin ilk operasyon faaliyeti değildi. 25 Mayıs 2011 tarihinde Gazeteport adlı internet haber sitesi, “Müneccim gibi dizi” başlıklı bir haber yayınladı. Aynı haberi Milliyet.com.tr gibi yayın kuruluşları da kullandı.  Habere göre; “MHP’yi sarsan kaset depremi konusunun bir ay önce Samanyolu TV’de yayınlanan ‘’Kollama’’ dizisinin 18 Mart’ta yayınlanan 120. bölümünde ‘’Kaset olayları’’ konu ediliyor.

11:57
 // mustafa
çok güzel ilüzyon oynadilar. David copperfield bile hayran kalmıştır....
21 Aralık 2014 11:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler