YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mümtazer Türköne'den şok sözler: AK Parti kapatılmalı
Zaman Gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, katıldığı televizyon programında "AK Parti kapatılmalı" diyerek, herkesi şoke eden bir açıklamada bulundu. Türköne'ye sosyal medyada tepki çığ gibi!
Mümtazer Türköne'den şok sözler: AK Parti kapatılmalı
06 Şubat 2014 / 09:04 Güncelleme: 06 Şubat 2014 / 09:21

Habertürk TV'de Türkiye'nin Nabzı programına katılan Zaman Gazetesi yazarı Mümtazer Türköne çok tartışılacak sözler sarfetti.

Daha önce Zaman Gazetesi'ndeki köşesinde yazdığı yazılarda skandal olarak nitelendirilebilecek düzeyde tehditvari ifadeler kullanarak büyük tepki çeken Mümtazer Türköne bu akşam bir çıkış daha yaptı.

"AK Parti kapatılmalı"

Habertürk'te bir programa katılan Türköne, gelinen süreçte AK Parti'nin kapatılması gerektiğini söyledi. Türköne, daha program başlar başlamaz söze ilk olarak "kapatma" meselesiyle girerek, programda bu konunun tartışılmasını sağladı.

Yüzde 50 oy oranıyla iktidara gelen bir partinin kapatılmasını isteyecek kadar ileri giden Türköne'ye hem stüdyodaki konuklardan hem de sosyal medyadan yoğun tepkiler geldi.

Murat Yolmaz: Meştu yollarla netice alamayınca...

Konuklardan Dr. Murat Yılmaz, Türköne'nin bu sözleri karşısında "meşru yollarla netice alınmayınca, meşru yollarla yüzde 50 oy almış bir partiyi kapatmak gibi iddialar çıkabiliyor" diyerek sandığa işaret etti.

Türköne'den ikinci vahim cümle!

Yılmaz'ın sandığı adres göstermesi üzerine Mümtazer Türköne, Türk demokrasi tarihine kara leke olarak işleyecek bir cümle kurdu. Türköne "sandıkta eşit şartlarda rekabet etmiyor siyasi partiler şu anda, iktidar partisinin bir üstünlüğü var" diyerek, sandık dışı yollara başvurmanın gerekliliği konusuna vurgu yapmaya çalıştı.

Türköne'nin bu sözlerine Murat Yılmaz "en büyük üstünlüğü yüzde 50 oy almış olması" şeklinde karşılık verdi.

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

Bürokratik vesayet de hep bu yolu kullandı 

Zaten baştan beri, paralel yapı dediğimiz şeyin daha önceki örneklerinde olduğu gibi, bürokratik vesayet anlayışının temel mantıklarından birisi, çoğunluk partisini yönetemez hale getirecek bir yargı freni, yargı muhalefeti oluşturmak.

Partiyi çalışamaz hale getiremezsen kapat!

Eğer bu başarılı olmazsa, o partiyi kapatmak. Bu 27 Mayıs'tan sonra, Anayasa Mahkemesi kurulduktan sonraki Türkiye'deki siyasi sistemin işleyiş mantığıydı. Kendinizce uygun görmediğiniz siyasi partileri şu veya bu sebeple kapatıyordunuz.

Orhan Miroğlu: Muhalefet bile bunu söyleyemiyorken siz neden söylüyorsunuz?

Programın konuklarından Orhan Miroğlu ise, Türköne'nin sözlerine şaşırtığını belirterek "sana soruyorum şimdi, lütfen dolaylı-dolaysız cevaplar verme, doğru cevap ver. Bir parti eğer bugün senin söylediğin gibi böyle bir üstünlük elde etmişse, bu partinin kapatılmasının talebi senin gibi bir aydından mı gelir, yoksa CHP'den, MHP'den ya da BDP'den mi gelir? Neden onların böyle bir talebi olmuyor da, senin böyle bir talebin oluyor?"

Türköne, Miroğlu'nun bu sözlerine "benimki bir öngörü" şeklinde cevap verdi.

"Baslar tere düşecek" demişti

Mümtazer Türköne, geçtiğimiz haftalarda Zaman'daki bir yazısında "Terazi tartacak ve adaletin keskin kılıcı inecek ve bazı başlar yere düşecek." ifadesini kullanmış, bu sözlerinden dolayı büyük tepki çekmişti.

Sosyal medyada infiale sebep oldu

Zaman yazarı Türköne'nin bu sözlerine sosyal medyada yoğun şekilde tepki twitleri atıldı.
Bazı kullanıcılar yoğun olarak Türköne hakkında "Sabih Kanadoğlu" göndermesinde bulundular.

STARGAZETE

AKP
 // Nuri AŞKIN
KOÇUM sen git STV ve onun patronlarının heybesini taşı sana o yakışır, sen kim AKP'yi kapatman kim senin gibi çokları vardı ama onlarda cüret edemedi, çünkü bu partinin arkasında halk var senin gibi Fetullah yalakası değil, seni şahsım o partinin kapısına bek.ci bile yapmam yazıklar olsun sana....
06 Şubat 2014 Perşembe 15:34
OCA YA SELAM
 // MALİKİ
Peki cemaatin finansmanıda cemaati kapatmaya vesile olabilir mi. Yani cemaat israil abd ve diğerleri ile oluşturduğu havuzla vatanı yönetmeye kalkmak değilmidir ki bu o cemaatin linç edilmesini hakedecek kadar ağır ve ciddi bir suç mudur?...
06 Şubat 2014 Perşembe 12:54
12:51
 // ADAM BİLDİK MADAM ÇIKTI
Biz de seni adam bilirdik. Meğer ne sinsi bir virüsmüşsün. Nankör değil, aynı zamanda hainmişsiniz. Sonunuz yakındır; ötün bakalım ötün!...
06 Şubat 2014 12:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler