YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mültecileri Avrupa'da bekleyen büyük tehlike!
Tülay Gökçimen, 10 bin çocuğun göç yollarında kaybolduğunu ve Suriyeli çocukların büyük bir misyonerlik tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.
Mültecileri Avrupa'da bekleyen büyük tehlike!
19 Mayıs 2016 / 07:36 Güncelleme: 19 Mayıs 2016 / 09:43

İstanbul Gençlik Fuarı Albayrak Medya'nın sponsorluğuyla ilgililerini ağırlamaya devam ediyor.

Fuarda Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından düzenlenen "Savaş Mağduru Suriyeli Mülteci Kadınlar Paneli"nde konuşan yönetmen ve aktivist Tülay Gökçimen, Suriyeli çocukların büyük bir misyonerlik tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

YARDIMIN ÖTESİNE GEÇİLMELİ

Avrupa yollarında herhangi bir sebep olmadan çocuklara el konulduğunu anlatan Gökçimen, "Avrupa'ya göç yolunda 10 bin çocuk kayboldu. Müslüman çocukların ailelerinden alınıp Hristiyan bir şekilde yetiştirmesi tehlikesi ile karşı karşıyayız. Artık insani yardımdan öteye gitmeliyiz" şeklinde konuştu.

HAÇLI ZİHNİYETİ

KADEM Başkanı Sare Aydın Yılmaz ise Avrupa ülkelerinin Suriye krizinde mülteci kabul etmemesinin asıl sebebi olarak sığınmak için gelenlerin Hristiyan değil de, Müslüman çoğunluğa sahip olduğunu söyledi.

"Mülteci krizinin 5 yıl sonra geldiği yer haçlı zihniyetidir" diyen Yılmaz Ortak bir kültür içinde yaşayabileceğimiz siyasi politikaları oluşturmalıyız" diye konuştu.

rs1-705.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler