YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mülkiyeliler'e destek
Mülkiyeliler'e destek
13 Aralık 2010 15:06
Burhan Kuzu'nun geçtiğimiz hafta Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde yumurtalı saldırıya uğraması ile ilgili olarak Mülküyeli öğrencilere Mülkiyeliler Birliği'nden destek geldi...

Mülkiyeliler Birliği Genel Başkanı İhsan Feyzibeyoğlu, Mülkiye öğrencilerinin yalnız olmadıklarını belirtti.

Feyzibeyoğlu, Birlik üyeleri ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinin bazı öğretim üyeleriyle fakülte önünde basın açıklaması yaptı.

Fakültede 8 Aralıkta yapılan Anayasa konulu toplantı sırasında, İstanbul'da öğrencilere uygulanan şiddetin protesto edildiğini belirten Feyzibeyoğlu, ''Bu haklı protesto bahanesiyle muhalif seslere tahammülsüz iktidar mensupları öğrencilerimize hakaret etmiş, dekanımızı istifaya çağırmıştır. İktidar ve yandaşlarının tutumunu, üniversite özerkliğine yapılmış bir saldırı olarak değerlendiren Mülkiyeliler Birliği, fakültemiz öğrencilerinin ve üniversite gençliğinin sorunlarının bilincindedir ve haklı taleplerini desteklemektedir'' diye konuştu.

Feyzibeyoğlu, 151 yıllık Mülkiye tarihinin, ''siyasal iktidarların okul yöneticilerine ve öğrencilerine yönelik baskı uygulama gayretlerinin örnekleriyle dolu olduğunu'' savunarak, şöyle konuştu:

''Ülkemizin geleceğinin teminatı gençlerimizi ve tüm muhalif sesleri, şiddet yoluyla sindirme ve yıldırma politikalarını kınıyoruz.  Mülkiye, tarihten gelen demokratik mücadele birikiminin devamı olarak bugün de kendisine yönelik her türlü baskıya karşı tek yürek olarak mücadele kararlılığındadır.

Mülkiye öğrencileri, ne haklı protestolarında ne de haklarında yürütülmekte olan soruşturmalarda yalnız değillerdir. Bilinmelidir ki, Dekanımız ve öğrencilerimiz hakkında iktidar tarafından yapılan ve yapılacak her türlü işleme Mülkiye mezunları da muhatap olmaya hazırdır.''

Basın açıklamasına katılan eski Mülkiyeliler Birliği Başkanı Füsun Çiçekoğlu'nun, ''yumurta ve nazar boncuğundan'' oluşan bir kolye ile basın açıklamasına destek verdiği görüldü.

Öğrenciler adına konuşan Eren Yolsav da fakültedeki yumurta atılma olayının ardından TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'nun kendileri hakkında, ''...Beyinsizler. O yumurtaları yeseler, beyinleri daha iyi çalışır...'' dediğini belirterek, ''Siyasal öğrencilerini 'beyinsiz' ilan eden Kuzu, söylemine bir çeki düzen vermeli ve biz Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerinden özür dilemelidir. Bu sözlerinden dolayı Kuzu'ya Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğrencileri Dayanışma Derneği olarak dava açacağız'' dedi. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler