YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mülki amir atamalarında tam liste
Mülki amir atamalarında tam liste
31 Temmuz 2010 09:09
İçişleri Bakanlığı, mazeretleri gereğince 419 mülki idare amirinin görev yerlerinin değiştirdi.

İçişleri Bakanlığı, bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince 419 mülki idare amirinin görev yerlerinin değiştirildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer değiştirme Yönetmeliği ve diğer mevzuat hükümleri uyarınca İçişleri Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanarak çıkartılan rutin atama kararnamesinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandığı belirtildi.

TAM LİSTE İÇİN TIKLAYIN...

Açıklamada, söz konusu müşterek kararname ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 419 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemlerinin dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi.

Ayrıca açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Buna göre; bakanlık merkezinde görevli 2 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirilirken, 12 kaymakam ve 5 vali yardımcısı bakanlık merkezindeki değişik görevlere getirilmiş, merkezde görevli 5 mülki idare amiri vali yardımcılığına, 2 mülki idare amiri ise kaymakamlığa atanmıştır. Anılan kararname ile 63 vali yardımcısının yerleri değiştirilirken 46 vali yardımcısı kaymakamlığa, 1 vali yardımcısı İl Hukuk İşleri Müdürlüğüne, 205 kaymakamın naklen yerleri değiştirilirken 76 kaymakam vali yardımcılığına, vali yardımcısı iken Özel İdare Genel Sekreterliğine atanan 1 mülki idare amiri de kaymakamlığa atanmışlardır."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler