YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müjdat Gezen'e iyi haber...
“AK Parti’ye oy verenleri aptal olmakla itham ettiği” gerekçesiyle 15 AK Parti’linin sanatçı Müjdat Gezen’e açtığı tazminat davası reddedildi.
Müjdat Gezen'e iyi haber...
14 Temmuz 2011 / 14:58 Güncelleme: 14 Temmuz 2011 / 14:58

Ankara 21. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmaya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu ile sanatçı Müjdat Gezen'in avukatı Turgut Kazan katıldı.

Avukat Cemaloğlu, Gezen'in bir televizyon programında AK Parti'ye oy verenlerle ilgili olarak 'Aziz Nesin kriterleri' dediğini ifade ederek 'Bu ifade, 'aptal' yerine kullanılmıştır. AK Parti'ye oy verenler aptal olarak nitelendirilmiş, dolayısıyla hakaret oluşmuştur' dedi.

Avukat Kazan ise müvekkilinin programa katıldığı tarihte henüz seçimlerin yapılmadığını, müvekkilinin de seçimleri değil anketleri değerlendirdiğini belirterek, 'Aziz Nesin söz konusu ifade nedeniyle beraat etmişti. İleri demokraside de Aziz Nesin'e atıf yapmak suç sayılamaz' diye konuştu.

Hakim Ahmet Metin Tüzün, bu beyanların ardından davanın reddedildiğini açıkladı.

15 AK PARTİ'LİDEN 150 BİN LİRALIK DAVA

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da aralarında yer aldığı, bir kısmı eski milletvekili olan AK Partili 15 kişi, Müjdat Gezen'in 1 Şubat 2011'de katıldığı bir televizyon programı ile kendisine ait internet sitesine yazdığı yazıda 'AK Parti'ye oy verenleri aptal olmakla itham ettiği' iddiasıyla toplam 150 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

BAŞBAKAN ONUNLA HELALLEŞMEDİ

Başbakan Erdoğan, seçim ardından açtığı birçok davadan “hellaleşme” nedeniyle vazgeçmişti. Ancak Erdoğan, Müjdat Gezen’e açtığı davayı geri çekmemişti.

ERDOĞAN'IN FERAGATİ ÜZERİNE TARAF GAZETESİ VE ALTAN'A AÇILAN DAVAYA DA RET

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Taraf gazetesi ve Ahmet Altan’a açtığı tazminat davasının feragat nedeniyle reddine karar verildi.

Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesindeki karar duruşmasına Erdoğan’ın avukatı Muammer Cemaloğlu katıldı.

Hakim Ahmet Arslan, avukat Cemaloğlu’nun 17 Haziran 2011 tarihli dilekçesi ile davadan feragat ettiğini hatırlattı.

Avukat Cemaloğlu, davadan feragat ettiklerini söyledi.

Hakim Arslan, feragat nedeniyle davanın reddine karar verdi.

Başbakan Erdoğan, Taraf gazetesinde yayınlanan ve Ahmet Altan tarafından kaleme alınan "Erdoğan ve Kof Kabadayılık" başlıklı köşe yazısında kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu gerekçesiyle gazete ve Altan aleyhinde 50 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Erdoğan, ayrıca, Altan hakkında hakaret iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

Başbakan Erdoğan, 12 Haziran 2011’de yapılan genel seçimlerin ardından tazminat davasından feragat etmiş, suç duyurusu üzerine açılan ceza davasındaki şikayetinden de vazgeçmişti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler