YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhtar olamayınca vekil oldu!
Muhtar olamayınca vekil oldu!
01 Mart 2010 13:40
“Kanı bozuklar” lafıyla büyük tartışmaya neden olan Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş’un 2 kez muhtarlık seçimi kaybettiği ortaya çıktı...

Kanal A (Özel Haber)- AK Parti Çorum milletvekili Ahmet Aydoğmuş, iktidara destek vermeyenler için kullandığı “kanı bozuklar” sözüyle hem partisinin hem de kamuoyunun tepkisini çekmişti. Partisi tarafından disiplin kuruluna sevkedilen Aydoğmuş  hakkında şok bir bilgi ortaya çıktı.

 

Çorum milletvekili olan Ahmet Aydoğmuş’un hikayesi şöyle başladı. Aydoğmuş,1990’lı yıllarca siyasete girmeyi kafasına koydu. Kendisi için belirlediği hedef mahalle muhtarlığıydı. Yaşadığı Çorum’un Sungurlu İlçesi Bahçelievler muhtarlığı’na aday oldu. 1994 yılında yarışa girdi fakat kazanamadı. Pes etmeyen Aydoğmuş, 1999 yılında yeniden Bahçelievler mahallesi muhtar adayı oldu fakat yine seçilemedi.

 

AK Parti’nin kurulduğu 2001 yılından sonra ise siyasi hedefini büyüttü. İlçe Başkanlığı’na aday oldu. Sungurlu İlçe Başkanlığı’nı bir oy farkla da olsa kazanmayı başardı. Daha sonra ise milletvekili aday adayı oldu. 2007 seçimlerinde listenin 4’ncü sırasına kondu. AK Parti, beklentilerin üzerinde oy alınca şansı düşük olarak görülen Ahmet Aydoğmuş milletvekili seçildi..

 

“KONUŞMAMDA HAKARET YOK”

 

Ahmet Aydoğmuş, tartışılan sözleri konusunda bugün de açıklamalarda bulundu. Konuşmasının tamamı incelendiğinde hiçbir hakaret içeren söz kullanmadığının görüleceğini ifade eden Aydoğmuş, şunları kaydetti:

 

''Benim konuşmamın tamamı dinlendiğinde kesinlikle bana atfen söylenenlerin hiçbirisinin doğru olmadığı, hepsinin asparagas, gerçek dışı olduğu anlaşılıyor. Elimizde konuşma CD'miz var, bunu metne döktük 'Böyle bir şey var mı?' diye incelediğimizde, böyle bir şeyin kesinlikle ve kesinlikle olmadığını saptadık, tespit ettik. Fakat söylenenler hoş ve güzel şeyler değil. Benim üzerimden böyle bir şeyle Türkiye'de gündem yapılması hakikaten beni rahatsız etti.

 

Bir kelime cımbızlanıp önü arkası değiştirilerek, 'kes, kopyala, yapıştır' usulü ile insanların şahsiyetinde olmayan infiallere sebebiyet olmuştur. Bunu yapan bir kısım sorumsuz medyadır. Bunun bilincinde olan arkadaşlarımız beni aradı, 'böyle bir şey olup olmadığını' sordular, ben de 'aklı selim bir insanın asla böyle bir söylemde bulunamayacağını' ifade ettim kendilerine. Onlar mevzu bahis olan konuşmanın tamamını inceledikten sonra hiç bir şekilde sabote edip çarpıtmadılar. Bundan dolayı ben bu medya mensubu kardeşlerime teşekkür ediyor, takdirle karşılıyorum.

 

Fakat burada sözlerimi farklı bir merciye, farklı bir mevzuya çarptırılarak, kaydırılarak farklı planlar yapılması beni rahatsız etmiştir. Konuşmalarımı toplumumuzun değerlerine karşıymış gibi bir kelimeyle yansıtılmasını doğru ve etik bulmuyorum.''

 

''GOKAP'I TAMAMİYLE DESTEKLEYEN BİR İNSANIM''

 

Aydoğmuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eş başkanlığını yaptığı Genişlemiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi'ne (GOKAP) karşı olduğu ve bu konuda farklı şeyler söylediği yönünde çıkan haberler için de şunları söyledi:

 

''Sayın Başbakanımızın eş başkanlığını yaptığı bir projeye karşı olduğum, ya da farklı şeyler söylediğim ifade edildi; bunu da esefle kınıyor ve reddediyorum. Çünkü ben Sayın Başbakanımın eş başkanlığını yaptığı GOKAP'ı tamamıyla destekleyen bir insanım. GOKAP projesi bizim dış siyasetimizde önemli bir yer almaktadır. Bu ülkenin geleceği ve konumu için çok güzel bir denge ve hassasiyet arz etmektedir.

 

GOKAP projesini bu konuda ileri geri yazan medya mensubu yada bunu bu şekilde gündeme almaya çalışan siyasi arkadaşlarımız GOKAP'ın ne olduğunu bir öğrensinler, benim bahsettiğim konunun ne olduğunu bir araştırsınlar. O arkadaşlara ben hafızalarını güncellemelerini, yani bilgi sahibi olmadan kanaat sahibi olmalarını kınıyorum. Benim ne konuştuğumu bilecek, bu konuda bilgisi olacak, ondan sonra diyecek ki 'bu böyle' doğruysa bunu anlatacak. Benim anlattığım şeyler farklıysa onu anlatmayacak. Bu hem siyasi etik değildir, hem de basın için etik değildir. Ben bunu kınıyorum. Sayın Başbakanımız, GOKAP'ın eş başkanlığını yapmaktadır ve bundan biz mutluyuz. Doğru bir projedir, ben her şeyimle buna birebir katılmaktayım. Bize atfedilen şeylerle bunun hiçbir ilgisi alakası yoktur. Asılsız mesnetsiz asparagas bir haberdir. Türk toplumunu bu şekilde yanıltıkları içinde bu fikirlerin sahipleri çıkıp bu milletten özür dilemesi gerekir.''

 

Yanlış anlaşıldığını vurgulayan Aydoğmuş, ''Yanlış anlaşıldık, yanlış anlaşılmayı bizi yanlış anlatanlara borçluyuz. Bizi yanlış anlatmasalardı, düzgünce olanları anlatsalardı Türk toplumu bizi, kimliğimizi daha iyi tahlil edip, bizim söylemlerimizde bir yanlışın olmadığını Yüce millete yönelik her hangi bir şeyin olmadığını görürlerdi.'' dedi.

 

Parti disiplin kurulu tarafından verilecek kararı saygı ile karşılayacağını ifade eden Aydoğmuş, şöyle devam etti:

 

''Bundan sonrası için bizim partimiz kurumsal bir partidir, kendi disiplin kurulları vardır ve bu süreci başlatmıştır. Bu süreç devam etmektedir. Kesinleşmeyen sonucu belli olmayan henüz süreç devam ederken bu konuda yorum yapmanın doğru olmadığı kanaatini taşıyorum. Ama ben şunu söyleyeyim süreç sonucunda hakkımda partimizin alacağı karar neyse ben ona razıyım. Parti disiplin kurulu tarafından verilecek kararı saygı ile karşılayacağım.''

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler