YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünde FETÖ şüphesi! Aile o konuşmayı delil gösterdi
Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazası sonucu ölümünde FETÖ/PDY şüphesine dikkat çeken Yazıcıoğlu Ailesi soruşturma dosyasının yeniden açılmasını sağladı.
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünde FETÖ şüphesi! Aile o konuşmayı delil gösterdi
18 Ağustos 2016 / 08:31 Güncelleme: 18 Ağustos 2016 / 08:50

15 Temmuz darbe girişiminin ardından BBP kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazası sonucu ölümünde FETÖ/PDY şüphesine dikkat çeken Yazıcıoğlu Ailesi, avukatları aracılığıyla Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunarak soruşturma dosyasının yeniden açılmasını sağladı.

Başsavcılığa yapılan başvuruda, Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ile birlikte toplam 14 kişi şikâyetçi olarak yer aldı. Suç duyurusu dilekçesinde, FETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen, tutuklu Tuğamiral Süleyman Manka, Yazıcıoğlu davasının sanıklarından istihbarat müdürü Ali Orhan Dinç, Hrant Dink davası sanıklarından eski istihbarat daire başkanı Ramazan Akyürek ve 132 kişinin ismine şüpheli olarak yer verildi. Aile, önceki gün yeniden savcılığa başvurdu ve çok çarpıcı deliller sundu.

O KONUŞMAYI DELİL GÖSTERDİLER

Ailenin avukatları, Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasından 5 gün sonra, 30 Mart 2009 tarihinde, Fetullah Gülen’in ‘Alperenler ve Liyakat’ başlıklı konuşmasını delil gösterdi ve soruşturmanın genişletilmesini talep etti.

Avukatlara göre Gülen bu konuşmasında “Bir ilahi tokatla dışarı atıldı”, “Bir perşembe günü vefat edip cuma günü cenazesine ulaşıldı” diyerek Yazıcıoğlu’ndan bahsetti.

Başvuruda; arama kurtarmaya katılan askerlerin Gülen tarafından korunmasının da dikkat çektiği belirtilirken, “Arama kurtarmada askerin ihmalinin hiç tartışmasız bir şekilde varlığı sabit iken ve tüm Türkiye canlı yayınlarda bunu gözlemlerken ve askerin açıkça arama ve kurtarmaya engel olduğu en muhtemel yeri arattırmadığı dosya kapsamıyla sabittir. Ancak buna rağmen Gülen’in ‘Asker vazifesini yapmadı dediler. Ben yaptığına kaniyim yani. Hakikaten herkes seferber olmuş’ şeklinde açık beyanının bir gerçeği gizlemek olduğu kanaatini bizde oluşturmuştur.” 

 

HABERTÜRK

İlahi Tokat
 // Cavit
O ilahi tokat FETÖ elebaşının suratına öyle bir indi ki! Bak tokat öyle olmaz, böyle olur türünden.
Yazıcıoğlu, Eşref Bitlis, Aselsan Mühendisleri, Malatya ve Trabzon Papaz Cinayetleri, Hrant Dink, Roboski, Uğur Mumcu, Adnan Kahveci, Bedri İncetahtacı, Turgut Özal, Gaffar Okkan, Alman Vakıflarının kitabını yazan şu an adı aklıma gelmeyen kişi, Aytunç Altındal ve diğer pek çok cinayetle, darbe girişimleri tek tek incelenmeli....
18 Ağustos 2016 Perşembe 13:49
Eşref BİTLİS Olayı.
 // Ferit AKÇAY
Şu yapılan hainliklere bakılırsa
Eşref BİTLİS Olayınıda iyice araştırmak lazım....
18 Ağustos 2016 11:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler