YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muharrem Yılmaz'dan 'fıskiyeli' savunma
TÜSİAD Yönetim Kurulu eski başkanı Muharrem Yılmaz, istifasının ardından yaşananların perde arkasını ilk kez açıkladı. Gübre iddialarının çok çirkin olduğunu söyleyen Yılmaz, böyle bir şeyin kesinlikle mümkün olmadığını söyledi.
Muharrem Yılmaz'dan 'fıskiyeli' savunma
11 Haziran 2014 / 09:18 Güncelleme: 11 Haziran 2014 / 09:25

CNN Türk'te Emin Çapa'nın konuğu olan TÜSİAD Yönetim Kurulu eski başkanı Muharrem Yılmaz, Sütaş fabrikasında eylem düzenleyen işçilerin bulunduğu alana gübre döküldüğü iddialarının çok çirkin olduğunu ifade ederek, böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi.
 
İşten çıkarılan işçilerin sendikal faaliyetler nedeniyle işten çıkarıldıkları yönündeki iddiaları da değerlendiren Yılmaz şu açıklamayı yaptı:
 
"Bu kovulma sözü bizim kültürümüze uymuyor. Lise yıllarında amblem hazırlığı yapılırken bu işin içine girdim. Bu iş orada çalışanlarla dost olmazsanız yapılabilecek bir iş değil. Ben örgütlü toplumun bilincindeyim. Dernekler de örgütlü toplum değil mi? Ben nasıl örgütlü isem, işçiler de örgütlenmede tam özgürlük içinde olmalılar. Ne ben, ne bir yöneticim, Sütaş'ta sendikaya karşı olamaz."
 
Gübre konusu
 
"Bir yönetici, hangi akılla çalışanların olduğu bir alana gübre döker. Benim hiçbir arkadaşım böyle bir şey yapmaz. Yapılan şu. Bir totemin altında yeşillendirme çalışması yapılıyor. Bu sırada fıskiye patlıyor. Toprağa karılmak üzere olan gübre bu sırada sıvılaşıyor. Bordür taşlarının orada biriken sıvı gübre biriken alandan bu taşların kırılması suretiyle etrafa yayılıyor.
 
Bu akıllara, vicdanlara sığacak bir şey değil. Kendi atıklarından enerjisini üreten bir firmaya bunların yapılması acı. Çok acı."
 

Kıvır babam kıvır...
 // Yahya Rami
Adam bi gazinoda yeni iş bulmuş herhalde!... Kıvır babam kıvır... Söylediklerine kendi bile inanmıyordur, Allah bilir......
11 Haziran 2014 10:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler