YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muharrem İnce'ye kötü haber!
78 CHP'li il başkanını, kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini duyurdu. Kılıçdaroğlu'na destek vermeyen iller ise Düzce, Yalova ve Isparta...
Muharrem İnce'ye kötü haber!
19 Ağustos 2014 / 12:29 Güncelleme: 19 Ağustos 2014 / 13:03

CHP'de 5-6 Eylül'de yapılması planlanan olağanüstü kurultay öncesi, Nevşehir'de düzenlenen toplantıda 78 il başkanının ortak bildirisinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verildi.

Gülşehir ilçesindeki Kapadokya Kartal Otel'de dün akşam yapılan toplantının ardından Düzce, Yalova ve Isparta dışındaki tüm il başkanlarının destek verdiği ortak bildiri, düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.

İl başkanları adına, hazırlanan metni okuyan İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Genel Başkanları Kılıçdaroğlu'nun yerel seçimlerin ve cumhurbaşkanlığı seçimlerininhemen ardından bizzat çağrı yaparak, olağanüstü kurultayı toplamasını takdirle karşıladıklarını söyledi.

Kurultaydan, partinin birlik, beraberlik ve halkın umudu olarak daha da güçlenerek çıkacağına inandıklarını belirten Salıcı, "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun özgürlük, demokrasi,evrensel hukuk, temel insan hakları, barış ve cumhuriyetimizin temel değerleri için vermiş olduğu mücadeleyi destekliyoruz. Genel başkanımızın, partimizin değişim sürecini tamamlamak, tüm Türkiye'yi kucaklamak adına attığı cesur adımların il başkanları olarak arkasında duruyoruz" dedi.

CHP'nin temel unsuru olan örgütlerin ve üyelerin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun demokratik, katılımcı bilgiyi ve liyakatı öne çıkaran, parti disiplinini sağlayan, örgütlerin taleplerine açık bir yönetim anlayışı ve işleyişini daha da güçlendireceğine inandıklarını ifade eden Salıcı, şunları kaydetti:

"İçinde bulunduğumuz tarihsel süreci de göz önüne alarak, ülkemizde yaşanan kutuplaşma, ayrışma ve ekonomikyozlaşmayı sonlandıracağına, ekonomik refahı, adaleti ve toplumsal bütünlüğümüzü sağlayacağına, partimiziiktidara, ülkemizi geleceğetaşıyacağına inandığımız sayın genel başkanımıza bu kurultayda desteğimiz tamdır. Bizler CHPİl Başkanları olarak, yükselenözgürlük ve demokrasi taleplerinin yaşama geçirilmesi için partimizin,sosyal demokratideolojisine ve devrimci yapısına her zamansahip çıkacak ve bu konudaki hassasiyetimizi kararlılıkla devam ettireceğiz."

Salıcı, "Kurultayımızın partimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyor, yurdumuz, halkımız ve tüm insanlık adına insani ve ahlaki tüm değerlerin yaşama geçirilmesi mücadelesinde sayın genel başkanımıza başarılar diliyoruz" dedi.

 

AA

 

beter olun
 // elif
erdoğan düşmanlığından müslüman görünümlü adaya oy verdiniz.erdoğana tuzak kurmakla uğraşacağınıza insanlara nasıl faydamız olur diye çabalasaydınız böyle yerlerde sürünmezdiniz. sizden bu vatana hayır gelmez....
19 Ağustos 2014 17:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler