YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muharrem İnce: 'Hodri meydan'
Muharrem İnce, 'Partinin yöneticileri beni aday yaparsa o Melih Gökçek’i oradan indiririm ama ben aday adayı olmam. Ya aday olurum ya da olmam' dedi.
Muharrem İnce: 'Hodri meydan'
07 Aralık 2013 / 17:34 Güncelleme: 07 Aralık 2013 / 17:36

CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, parti yönetiminin istemesi durumunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday olabileceğini belirterek, "Partinin yöneticileri beni aday yaparsa o Melih Gökçek’i oradan indiririm ama ben aday adayı olmam. Ya aday olurum ya da olmam" dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından Buzzpark’ta düzenlenen kahvaltılı toplantıda gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylık süreci ile ilgili iddialı konuştu. Kendisinin asla aday adayı olmayacağını, parti yönetimi isterse Ankara Büyükşehir Belediyesi için aday olmaya hazır olduğunu kaydeden İnce, "Tekrar tekrar söylüyorum. CHP’nin Grup Başkan Vekili aday adayı olmaz. Ya aday olur ya olmaz. Yapılan anketlerde ben açık ara önde çıktım. CHP’nin ve AKP’nin yaptığı anketlerde de durum böyle. Gerisi parti yöneticilerinin işidir. Ben aday adayıyım, demem. Partinin yöneticileri beni aday yaparsa o Melih Gökçek’i oradan indiririm ama ben aday adayı olmam. Ya aday olurum ya da olmam" dedi.

"Niye parti ikiye bölünsün?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretinin partiyi ikiye böldüğü ile ilgili iddialara da açıklık getiren İnce, "Onu kimin söylediğine bakarım. Neden ikiye bölünsün? Başbakan ve Bülent Arınç ABD’ye gittiği zaman bir şey olmuyor da bizim genel başkanımız gittiği zaman mı eleştiriliyor? O heyette ben de olabilirdim. Bizim her yurt dışı gezimize grup başkan vekili katılıyordu. Eleştirilecek hiçbir şey görmüyorum" diye konuştu.

Fethiyespor yorumu

Ziraat Türkiye Kupası 4. tur elemelerinde Fenerbahçe ile karşılaşan Fethiyesporlu oyuncuların "Yüce Atatürk" yazılı tişörtlerle çıkmasının Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmesini değerlendiren İnce, "Diktatör Recep’in yönettiği Türkiye Cumhuriyeti’nde Andımız kaldırılıyor. Tabelalardan T.C.’ler indiriliyor, törenler yasaklanıyor. Stadyumlar gençlere kapanıyor. Generaller TSK’yi eleştirdiği için orduevlerine sokulmuyor. Faşist ve diktatör Recep’in yönettiği ülkede bunlar oluyor. Barzani’ye, ’kardeşim’ diyecek. Öcalan’a, ’sayın’ diyecek. Atatürk’ten rahatsız olacak. Böyle bir memleket oldu. Atatürk’ten, pankartından, anıtından ve adından bunlar korkuyorlar. Tişörtüne yazmış spor kulübü. Niye buna soruşturma açıyorsun? Bugün bunları açanlar, insanları Silivri’de tutsak edenler, baskı kuranlar unutmasınlar, bir gün yargının karşısına onlar da geçecek. Başta Başbakan olmak üzere" ifadelerini kullandı.

"Kolunu kanadını kırmamız lazım"

Diyarbakır ve Mardin’de Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığının hazırladığı sunumda T.C. yazısını kaldırmasının hatırlatılması üzerine Muharrem İnce, "Bu her tarafta var. Türkiye’nin her yeri böyle. Türkiye bu kötü gidişe yerel seçimde, ’dur’ diyecek. Bunların kolunu kanadını kırmamız lazım. Yerel seçimde onları yenersek önümüzdeki genel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçiminde bunları bu ülkenin başından göndermek lazım. Bu sadece CHP’nin sıkıntısı değil. Bu Atatürkçülerin, Cumhuriyetçilerin, laiklerin yani herkesin meselesi. Bu ülkeye yürekten bağlanan tüm yurttaşların sıkıntısı" dedi.

Abdullah Öcalan ve örgüt militanlarına siyaset yapma yolunun açıldığı iddialarını değerlendiren İnce, "Generalleri orduevini yasakladılar ya. Başbakan, Barzani ve Öcalan ile birlikte orduevinde bu anlaşmaları yapabilirler" şeklinde konuştu.

 

İHA

Melih Başkan, müjdemi isterim
 // Mühr-ü Süleyman
Hadi yine iyisin Melih Başkan, rakibin farfaracı bir çocuk, hevesli mi hevesli, heyecanlı mı heyecanlı, hem de çoooj, ince mi İNCE, toy mu toy, kedi ama kendini aslan sanıyor,..
Bi' sürü laf etmiş ama,.. yaa tamam bomboş olabilir ama yine de bi' ricam var senden, lütfen çok ezme, ezsen bile incitme!
Hiç değilse çocukcağız, "YENİLDİM AMA EZİLMEDİM" diyebilsin, hani herkesten 7-8 yiyen eski Milli Takım hesabı......
08 Aralık 2013 Pazar 01:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler