YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Muhaliflerin dize getirilme davası"
CHP'li Muharrem İnce, yaptığı yazılı açıklamada Ergenekon davasını eleştirdi. Sözde gizli tanıklarla, imal edilmiş belgelerle iktidara muhalif olanların susturulmaya çalışıldığını savunan İnce"Bu dava suçluyla mücadelenin gereği olan bir dava değil"dedi.
"Muhaliflerin dize getirilme davası"
05 Ağustos 2011 / 14:01 Güncelleme: 05 Ağustos 2011 / 14:10

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Ergenekon davasının, normal hukuk devletinde kabul edilebilecek suç ve suçluyla mücadelenin gereği olan bir dava olmadığını ileri sürdü.

İnce, yaptığı yazılı açıklamada, Ergenekon davası duruşmasında, sanık Bedirhan Şinal'ın, ''Gaziosmanpaşa'da bir iş adamının tekstil atölyesinde, polislerin kendisine, Cumhuriyet gazetesine atması için bomba verdiği'' yönünde beyanda bulunduğunu belirtti.

İnce, açıklamasında konuyla ilgili şu soruları yöneltti:

''İsimsiz ihbarlarla insanların özgürlüklerini elinden alan yargı, mahkeme önünde verilen bu beyanın gereğini yapacak mı  İsimsiz ihbar, imzasız belgelerle general ve gazeteci, iş adamı, profesörün evine baskın düzenleyen yargı ve polis, sanık Şinal'ın açıklamalarına dayanarak söz konusu iş adamı, TEM şube müdürü ve görevlilerine aynı yöntemi uygulayacak mıdır  Emniyet teşkilatı içinde hukuksuzluğa karışmış olanları ne zaman ayıklayacaksınız  Bu teşkilatta yapılan hukuksuzlukları neden görmüyorsunuz ''

Ergenekon davasıyla ilgili olarak ''imal edilmiş belgeler ve sözde gizli tanıklarla'' iktidara muhalif olanların susturulmaya çalışıldığını, hukukun yok edildiğini sürekli söylediklerini belirten İnce, ''Sanık Şinal'ın açıklamaları, bizim söylediklerimizin kanıtlarından sadece biridir. Görülmektedir ki Ergenekon davası normal bir hukuk devletinde kabul edilebilecek, suç ve suçluyla mücadelenin gereği olan bir dava değildir. Polis, savcı ve basın üçgeninde AKP muhaliflerinin dize getirilmesi davasıdır'' görüşünü dile getirdi.

AA

BASKIN
 // MALİ
Bunların anlayışında dava şöyle oluyor: önce bir kadın ayarlanacak basınla beraber içeri girilecek adamın sakallı olması şart çekimler yapılacak eğer adamda allahuekber dıye bağırırsa işte tam dava böyle olur Öyle tanıkları gizle, basın işin içinde tam işi yaparken yok falan böyle dava istemiyolar adamlar haklı sizde ses kayı ve gizli tanık bulacağınıza Laiklik diye bağırırken vatanı satan kamera çekimleriniz olsa sorun yok.......
05 Ağustos 2011 15:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler