YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Muhalefete prim vermeyin"
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.
"Muhalefete prim vermeyin"
14 Mayıs 2013 / 12:30 Güncelleme: 14 Mayıs 2013 / 13:10

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı'daki bombalı saldırılara ilişkin bilgi vererek, ''Bomba yüklü 2 aracın infilak etmesi sonucu 51 kardeşimizi kaybettik, 39 kişi ailelere teslim edildi. 41 kişinin de kimlik tespiti tamamlandı'' dedi.

"Biz bu saldırının altında kalmayız"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bu saldırıyı hem Reyhanlı hem Türkiye suhuletle aşacak, yaralar en kısa zamanda sarılacak, saldırının izleri en kısa süre içinde tamir edilecek....Biz bu saldırıların altında kalmayız, er yada geç bu saldırının faillerine bedelini misliyle ödetiriz'' dedi.

"13 kişi gözaltına alındı"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı'daki bombalı saldırılara ilişkin, ''Saldırının arkasındaki güçler ve kullanılan taşeronlar itibariyle şu anda çok büyük oranda aydınlatılmış durumda. Bu menfur hadiseyi gerçekleştirenlerin Suriye rejimi ile irtibatlı Türkiye içinde bir örgüt olduğu, saldırıda yer alanların da Türkiye vatandaşı olduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda şu an itibariyle 13 kişi gözaltına alındı ve sorgulamalar devam ediyor'' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı'daki bombalı saldırılarla ilgili olarak, ''Başbakanlık Teftiş Kurulu olarak burada ihmaller var mı, varsa nedir, kimler tarafındandır  Tüm bunları da yine araştırmak için ayrıca çalışmalarını sürdürecek'' dedi.

Medyayı ve siyasetçileri eleştirdi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı'da yapılan bombalı saldırılardan sonra medyada çıkan bazı haberler ile siyasetçilerin açıklamalarını eleştirerek, ''Hele durun bir hadiseyi anlayalım, gözyaşlarını dinlendirelim, cenazelerimizi defnedilim. Reyhanlı sokaklarından kara dumanlar yükselirken, tam da saldırganların istediği gibi hemen suçlamalar yapmak, hemen tahrik oluşturmak, en hafif tabiriyle fırsatçılıktır, gerçekten son derece çirkindir'' dedi.

"Gerilime prim vermeyin"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara seslenerek, ''Muhalefet tarafından tırmandırılan gerilime lütfen prim vermeyin. Ayrıştırıcı dil, üslup ve tavırlara asla aldanmayın. Terörün, Türkiye düşmanlarının ekmeğine yağ sürecek açıklama ve yayınlara karşı lütfen dikkatli olun'' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokrasilerde her meselenin müzakere ve çözüm yerinin Meclis olduğunu vurgulayarak, ''Dikkat edin sokak değil Meclis'tir. Meclisin dışına çıkarılan, sokağa taşınan her mesele Türkiye'nin de demokrasinin de aleyhinedir'' dedi.

IMF'nin borcu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi, IMF'ye olan 412 milyon dolar borcunun ödenmesi amacıyla Merkez Bankasına talimatı verdi. Merkez Bankamız, IMF'nin değişik hesaplarına bu borcu aktarmaya başladı. Aktarma işlemi bugün tamamlanıyor'' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye uzun bir aranın ardından IMF'ye olan borcunu ödedi, sıfırladı ve bu borcu kapattı. Bu güzel gelişmenin ülkemize milletimize hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

12:48
 // Hastalıklı Muhalefet
Muhalefet, kürtlerle uğraşmanın artık pirim getirmeyeceğini anladı ki, bu sefer de, Suriyeli sığınmacılarla uğraşıyor. İllaki bir düşman olacak!...
14 Mayıs 2013 12:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler