YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhalefete ilginç teşekkür
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Başbakan Erdoğan'ın hastalığıyla ilgili muhalefetin yaptığı açıklamalardan dolayı, muhalefete teşekkür etti.
Muhalefete ilginç teşekkür
17 Aralık 2011 / 16:30 Güncelleme: 17 Aralık 2011 / 16:38

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Avrupa'ya bakmanızı istiyorum, hükümetler değil, devletler sorgulanıyor, devletlerin geleceği ne olacak bu konuda ciddi endişelerin yaşandığı bir süreç içerisinde. Türkiye'de çok şükür krizlerin karşısında güçlü duran bir siyasi irade ve yapı var'' dedi.

Bakan Faruk Çelik, AK Parti Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanlığı kongresinde yaptığı konuşmada, seçim döneminde kendisinin de milletvekili olduğu Şanlıurfa'ya sık sık geleceğini söylediğini hatırlatarak, köylerdeki ve merkezdeki sorunları çözünceye kadar da kente gelmeye devam edeceklerini söyledi.

AK Parti hükümetinin 9 yıldır iktidarda olduğuna değinen Bakan Çelik, bu dönemlerde yüzde 34, 47 ve yüzde 50 oyluk dilimle, demokrasi tarihinde hiçbir iktidara nasip olmayan önemli bir başarıyı elde ettiklerini ifade etti.

Çelik, oy artışlarını hizmetin karşılığında elde ettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

''Siz oy verdiniz, biz bu memleketi böyle söz dinleyen, dünyada ezik büzük gezen olmaktan çıkarttık, sözü dinlenen bir ülke haline getirdik ülkeyi. Çok şükür artık Türkiye'nin sözünün bölgede, Avrupa'da ve dünyada dinlendiğini herkes gördü, hepiniz gördünüz. Krizleri deviren, krizlerden etkilenmeyen bir hükümet var. Avrupa'ya bakmanızı istiyorum, hükümetler değil, devletler sorgulanıyor. Devletlerin geleceği ne olacak bu konuda ciddi endişelerin yaşandığı bir süreç içerisinde, Türkiye'de çok şükür krizlerin karşısında güçlü duran bir siyasi irade, siyasi yapı var. Yine Allah'a şükrediyoruz, Biz yardım alan, dilenen, 'IMF'siz olmaz, IMF 3 kuruş verirse hayatımız devam eder' gibi bir anlayışı, dönemini noktaladık. Yardım alan değil, yardım eden bir Türkiye var. Ne kadar biliyor musunuz, yılda 2 milyar doların üzerinde fakir, çaresiz, ekmeğe muhtaç dünya insanlığına el uzatan bir Türkiye var. Bunlar dün olmayan şeylerdi, bu gelen oyların sayesinde olan bir şey. Verdiğiniz oylarla, Türkiye istikrarı sağladı, hem içeride hem de dünyada itibarlı bir ülke haline geldi. Sizlere niye teşekkür etmeyelim, bunlar hep sizin sayenizde oldu.''


-''Muhalefete teşekkür''-


Türkiye'nin ciddi bir büyüme oranını bulduğuna değinen Bakan Çelik, işsizlik rakamlarının ise düştüğünü ifade etti.

AK Parti'nin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kıymetini çok iyi bildiklerini anlatan Bakan Faruk Çelik, iktidarın ve Başbakan'ın kıymetini partililerin yanı sıra muhalefetin de gördüğünü dile getirerek, ''Muhalefet diyor ki 'aman diyor AK Parti'ye bir şey olmasın aman diyor Başbakan'ımıza bir şey olmasın çünkü Başbakan'a ihtiyaç var, AK Parti'nin güçlü olmasına çok ihtiyaç var' diyor. Kim diyor  muhalefet diyor muhalefet, bunu da siz dedirttiniz. Muhalefete çok teşekkür ediyoruz gerçekleri gördükleri için, hakkı hak sahiplerine teslim ettikleri için'' diye konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler