YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhalefet operasyonlar için ne dedi?
CHP ve MHP Genel Başkanları, İstanbul merkezli operasyonları değerlendirdi.
Muhalefet operasyonlar için ne dedi?
18 Aralık 2013 / 07:32 Güncelleme: 18 Aralık 2013 / 07:38

Yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla İstanbul merkezli başlatılan operasyonlar ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den açıklama geldi.

Kriz masası kurduk

Şeb-i Arus törenlerine katılmak üzere Konya'ya giden CHP lideri Kılıçdaroğlu, olayı yakından takip ettiklerini belirtti.

"Yolsuzluk yapan kimse onun üzerine gitmek zorundayız" diyen Kılıçdaroğlu, "Anlıyoruz ki bu operasyonda kapsam geniş, bu yüzden grubumuzda kriz masası kurduk. Milletvekillerimiz olayı yakından takip edecekler. Efendim böyle mi oldu, şöyle mi oldu... Varsa bilgi, varsa doküman göreceğiz.Kim yolsuzluğun üzerine gidiyorsa, kim kul hakkı yiyenlerin üzerine gidiyorsa onlara destek vereceğiz." açıklamasını yaptı.

Sonuna kadar götürülmeli

MHP Genel Başkanı Bahçeli ise yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla yürütülen soruşturmaya ilişkin görüşlerini yazılı bir açıklama ile duyurdu.

Bahçeli açıklamasında, "Sürdürülen adli soruşturma nereye uzanırsa uzansın, ucu kime dokunursa dokunsun mutlaka sonuna kadar götürülmelidir. Türkiye yolsuzluklarla hesaplaşmalı, temiz toplum, temiz yönetim ve temiz siyaset için herkes samimi bir şekilde mücadele etmelidir. Kanunsuzluklarla baş edebilmek ve yolsuzluk damarlarını kökünden kesip atabilmek için bu tarihi fırsat heba edilmemelidir" ifadelerini kullandı .

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler