YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhalefet erken seçimden niçin korkuyor?
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, ‘Koalisyon kuralım, başbakan sen ol’ teklifine olumsuz yanıt gelmesini eleştirdi.
Muhalefet erken seçimden niçin korkuyor?
20 Haziran 2015 / 12:48 Güncelleme: 20 Haziran 2015 / 13:20

Tekin, “Sayın Bahçeli kabul etmeyeceğini ifade etmiş. Millete havale ediyoruz! Millet takdir edecek. Türkiye’nin kevgire döndüğü, içeride ve dışarıda bu kadar sorunların olduğu bir ortamda bir erken seçimi Türkiye’nin kaldırması mümkün değildir.” dedi. 

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin 15 Kasım’da erken seçim tarihi vermesini de değerlendiren Tekin, şöyle devam etti:

“Bunu, Sayın Bahçeli’ye soracaksınız. Muhatabı ben değilim. Ama Türkiye’nin kevgire döndüğü, içeride ve dışarıda bu kadar sorunların olduğu bir ortamda bir erken seçimi Türkiye’nin kaldırması mümkün değildir. Millet iradesiyle bir seçim olmuştur. Millet bütün siyasi partilere ayar vermiştir. Diyor ki kardeşim benim takdirim bu. Bu takdir içerisinde bir koalisyon kuracaksınız. Benim sorunlarımı, dertlerimi ortadan kaldıracaksınız. Biz millet iradesine saygılıyız. Millet iradesi çerçevesi içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi hazırdır.”

Mustafa Koç: “Erken seçimi Türkiye kaldırmaz”

Kendi adını taşıyan merkezin açılışında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, "Türkiye erken seçimi kaldıramaz" dedi.

Koç, "Düşünebiliyor musunuz 2 ay sonra Türkiye yeniden bir seçim atmosferine girecek. Türkiye bunu kaldıramaz. Kaldırmaması da lazım" dedi.

koc.jpg

 // ışık.
Erken seçim AKP için felaket olur bu oyu alamazlar....
20 Haziran 2015 17:51
olur olur
 // musrafa ercan
korkuyorlar yanlışlıkla aldıkları bu oy uda alamayacaklar. akp tek olarak yine gelecek. insan korkularla yaşayamaz yiyorsa korktuklarinizla yüzlesin. sözlerin seçim sonrası nasıl bir zihniyette olduğunuzu anladı millet. Kuzu postu giyen kurtlar. sizi...
20 Haziran 2015 14:45
 // Memet
Türkiye erken seçimi neden kaldıramazmış... asıl erken seçim olmazsa Türkiye bir koalisyon dönemini daha kaldıramaz... AK Parti ile MHP seçim koalisyonu kurmalı ve yeni anayasa ile başkanlık sistemini getirsinler ve erken seçime gitsinler......
20 Haziran 2015 14:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler