YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muğla'da yine gergin saatler
Muğla Üniversitesi'de yine gergin dakikalar yaşandı. Protestocu grup ile polis arasındaki büyümeden önlendi.
Muğla'da yine gergin saatler
06 Haziran 2010 / 22:37 Güncelleme: 06 Haziran 2010 / 22:54

Muğla'da üniversite öğrencileri arasında çıkan kavgada silahla vurulan ve tedavi gördüğü hastanede ölen Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Şerzan Kurt'a yönelik saldırıyı protesto eden bir grup, olay yerine karanfil bıraktı.

Muğla'da üniversite öğrencileri arasında çıkan kavgada silahla vurularak ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde 17 gün önce ölen Kurt'un arkadaşları ve bir grup vatandaş, Sınırsızlık Meydanı'nda toplandı.

Saldırıyı protesto eden gruptakiler, Şerzan Kurt'un vurulduğu yere yürüyerek gitmek isteyince, gruptakilerle polis arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Protestocularla konuşan Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay'ın, ''Slogan atmamak şartıyla olayın yaşandığı yere gidebilir ve olay yerine karanfil bırakabilirsiniz'' sözü üzerine protestocular, polis kordonu altında olay yerine kadar yürüdü.

Buraya karanfil bırakan ve olayda yaşamını yitiren Kurt'un fotoğrafının altında mumlar yakan protestocu gruptakiler, kısa süren anma töreninin ardından polis kordonu altında Sınırsızlık Meydanı'na döndü.


-POLİS GÜÇLÜKLE ÖNLEDİ-


Protesto eylemlerini burada da sürdüren ve sloganlar atan gruptakilere tepki amacıyla Orgeneral Mustafa Muğlalı İş Hanı'nda toplanan bir grup ise protestoculara tepki göstererek, ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'', ''Polise ve askere uzanan eller kırılsın'' sloganları atarak İstiklal Marşı'nı okumaya başladı.

İki grup arasında sözlü tartışmaların başlaması üzerine polis, Türk bayrakları ile protestoculara tepki gösteren grubu güçlükle sakinleştirdi ve Kurt'un arkadaşları olduklarını söyleyen grubu, yoğun güvenlik önlemleri altında bölgeden uzaklaştırdı.

Protestocu grubun ayrılmasının ardından Sınırsızlık Meydanı'nda tekrar toplanan diğer grubun üyeleri, Türk bayrakları bir süre yaşanan olayı protesto ettikten sonra olaysız bir şekilde dağıldılar.

Bu arada, protesto nedeniyle Aydın ve Denizli ile Muğla'nın ilçelerinden çok sayıda takviye polis ekibinin Muğla kent merkezinde görevlendirildiği öğrenildi.


-OLAY-


Muğla'da üniversite öğrencileri arasındaki kavgada 1 üniversite öğrencisi silahla vurularak ağır yaralanmış, kavganın ardından çıkan olaylarda biri polise ait 2 otomobil, 2 iş yeri ve MHP İl Başkanlığı zarar görmüştü. Çıkan kavgada silahla vurularak ağır yaralanan üniversite öğrencisi Şerzan Kurt, tedavi gördüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde 17 gün önce yaşamını yitirmişti. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler