YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muğla'da yangın söndürme helikopteri düştü
Helikopterde bulunan 5 kişiden 3'ü kurtarıldı, 2 kişi ekiplerce aranıyor
Muğla'da yangın söndürme helikopteri düştü
18 Haziran 2009 / 14:40 Güncelleme: 18 Haziran 2009 / 00:00

Aydın'ın Çine ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale eden bir yangın sönderme helikopterinin, Milas'taki Geyik Barajı'ndan su alırken düştüğü bildirildi.


Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, Çine ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale eden ve Milas'taki Geyik Barajı'ndan su alırken düşen helikopterde 3 Rus ve 1 Türk pilot ile 1 orman görevlisinin bulunduğunu kaydetti.


Aydın, helikopterin düştüğü bölgeye ulaşan ekiplerin çalışma başlattığını kaydetti.


HELİKOPTERDE BULUNAN 5 KİŞİDEN 2'Sİ KAYIP


Milas'ta düşen yangın söndürme helikopterinde bulunan Türk pilot ile Orman Muhafaza Memuru'nun kayıp olduğu belirtildi.


Milas ilçesi sınırlarında bulunan Geyik Barajı'ndan Aydın'ın Çine ilçesindeki orman yangınına müdahale için su aldığı sırada düşen helikopterde bulunan Türk pilot Tanju Tezgel ile Orman Muhafaza memuru Ali Ekin'den haber alınamıyor. Helikopterde bulunan diğer üç kişi ise kendi imkanları ile kurtulmayı başardı.


KURTARMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI


Muğla'nın Milas ilçesinde bulunan Geyik Barajı'ndan su alırken düştüğü bildirilen yangın söndürme helikopterindeki personeli kurtarmak için çalışma başlatıldı.


Aydın'ın Çine ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale ettiği öğrenilen ve suyunun bitmesi üzerine Milas'ta bulunan Geyik Barajı'ndan su aldığı sırada düşen Rus yapımı yangın söndürme helikopterindeki 5 kişiden 3'ünün kurtarıldığı, diğer 2'sinin de kurtarılması için bölgeye ekiplerin sevk edildiği bildirildi.


Jandarma ve Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekiplerin bölgeye ulaştığı ve kurtarma çalışmalarına başladığı bildirildi. Bu arada, Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın'ın da kaza bölgesine gittiği öğrenildi.


Kurtarma çalışmalarını yapan ekiplerin, baraja düştüğü belirtilen helikopterdeki personeli kurtarmak için Marmaris'ten dalgıç talep ettiği ve dalgıçların bölgeye helikopterle gönderileceği kaydedildi.


ORMAN YANGININA, 1 HELİKOPTER VE 1 UÇAKLA MÜDAHALE EDİLİYOR


Aydın'ın Çine ilçesine bağlı Söğütçük köyü mevkisinde çıkan ve söndürme çalışmalarına katılan 1 helikopterin düştüğü orman yangınına, 1 helikopter ve 1 uçakla müdahale ediliyor.


Ormanlık bölgede çıkan ve nedeni henüz belirlenemeyen yangına, ilk etapta Aydın Orman İşletme Müdürlüğüne ait 6 arozöz, çevre ilçe ve beldelerden gelen itfaiye ekipleri ve işçilerle karadan müdahale ediliyor.


Aydın Orman İşletme Müdürü Hüseyin Yalçın, yangına Milas Orman İşletme Müdürlüğünden 1 helikopter ve 1 uçağın da havadan müdahale ettiğini, çalışmalara katılan ancak Milas'taki Geyik Barajı'ndan su aldığı sırada düşen helikopter ile ilgili gelişmeleri takip ettiklerini kaydetti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler