YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muğla'da özel eğitim kurumuna operasyon: 4 gözaltı
Muğla'da özel eğitim kurumuna operasyon: 4 gözaltı
20 Temmuz 2016 01:35
Menteşe'de düzenlenen operasyonda, muhasebe evrakının yanı sıra Fetullah Gülen’e ait kitap ve CD’leri kalorifer kazanı ve bahçede yakmaya çalışan 4 kişi gözaltına alındı

Menteşe ilçesinde özel bir eğitim kurumuna düzenlenen operasyonda, muhasebe evrakının yanı sıra Fetullah Gülen’e ait kitap ve CD’leri kalorifer kazanı ve bahçede yakmaya çalışan 4 kişi gözaltına alındı.

Bir ihbarı değerlendiren Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, dün akşam saatlerinde Akçaova mevkisinde bulunan özel bir eğitim kurumuna operasyon düzenledi.

Operasyonda, okulun bahçesinde ve kalorifer kazanında Fetullah Gülen’e ait kitap ve CD’ler ile okulun muhasebe kayıtları ve muhasebe evrakı yakmaya çalışan H.Z,S.C, S.Ö, ve Ü.G. gözaltına alındı.

Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri tarafından yapılan incelemenin ardından bir kısmı yanan evrak ile kitap ve CD’lere el konuldu.

Gözaltına alınarak Muğla Jandarma Komutanlığına getirilen şüpheliler, yoğun güvenlik önlemi altında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler