YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müfettiş yardımcıları alınacak
Müfettiş yardımcıları alınacak
26 Ekim 2010 12:48
Enerji Bakanlığına ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne sınavla müfettiş yardımcıları alınacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi sınavla müfettiş yardımcıları alacak.

Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yer alan duyuruya göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığınca sınav 04-05 Aralık 2010 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek.

Sınava, ÖSYM tarafından 27-28 Haziran 2009 (A grubu ve öğretmenlik), 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP 38 Bölümünden 80 ve üzeri puan almış adaylar katılabilecek. (Başvurulardan en yüksek puan alan 240 kişiye sınava giriş belgesi verilecek olup eşit puan almaları nedeniyle 240. sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu puana sahip adayların tümü sınava çağrılacak.),

Ayrıca adaylarda siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen, yurtiçi veya yurtdışındaki fakülte ve yüksek okullardan birini bitirmiş olmaları şartı aranacak.

Başvurular, en geç 22 Kasım 2010 günü mesai bitimine kadar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına yapılacak.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi ise 3 müfettiş yardımcısı alacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığının gazetelerde yer alan duyurusuna göre 6'ıncı dereceden 3 müfettiş yardımcısı alımında sınav, sözlü ve yazılı olmak üzere 2 aşamalı olarak yapılacak.

Yazılı sınav, 11 Aralık 2010 tarihinde saat 9.30 ile 12.30 arasında Ankara Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilecek.

Sınava, ÖSYM tarafından 27-28 Haziran 2009 ve 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) lisans (A) grubundan, (KPSS 65) bölümünden 70 ve daha yukarı puan almış adaylar katılabilecek.

Ayrıca adaylarda üniversitelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve idari bilimler fakülteleri ile en az 4 yıllık eğitim veren ve denkliği yetkili makamca kabul edilen yerli ve yabancı fakültelerden birimi bitirmiş olmaları şartı aranacak.

Başvurular, 25 Kasım 2010 tarihinde saat 17.00'ye kadar Ankara Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığına yapılacak.

AKADEMİK PERSONEL ALIMI

Bu arada İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörlüğü, devamlı statüde çalıştırılmak üzere 2 profesör, 1 doçent alacak.

Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yer alan duyuruya göre Elektrik-Elektronik Fakültesinin elektrik mühendisliği bölümü için 1 doçent, Makine Fakültesinin makine mühendisliği için termodinamik ve ısı tekniği alanında çalışması bulunan, Mimarlık Fakültesinin mimarlık bölümü içinse yapı bilgisi taşıyıcı sistemler alanında uzman olan 2 profesör alınacak.

Adaylar başvurularını, 15 gün içinde İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne yapacaklar.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler