YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müezzinoğlu Kırklareli'nden seslendi
Müezzinoğlu Kırklareli'nden seslendi
12 Ekim 2014 17:47
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ''Yakın coğrafyamızda çok büyük sıkıntılar var. Birileri bu coğrafyanın dengesini bozmaya çalışıyor. O coğrafyanın dengesini bozarak bizim de dengemizi bozmaya çalışıyor'' dedi.

Bakan Müezzinoğlu, Demirköy ilçesinde bir çay bahçesinde yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlikten güç doğduğunu söyledi.

Zaman zaman Türkiye'nin birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenler, fitne ve fesat üretmek isteyenler ile karşı karşıya kaldıklarını dile getiren Müezzinoğlu, Türkiye'nin üzerinde oynanan oyunları bozacaklarını kaydetti.

Türk milletinin birlik ve beraberliğinin önemli olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, "Bunları birbirimizi daha çok severek, daha çok sahip çıkarak, birlikten güç doğar anlayışıyla aşacağız. Yakın coğrafyamızda çok büyük sıkıntılar var. Birileri bu coğrafyanın dengesini bozmaya çalışıyor. O coğrafyanın dengesini bozarak bizim de dengemizi bozmaya çalışıyor" diye konuştu.

Bayram ertesinde Türkiye'de olağanüstü sıkıntıların yaşatılmaya çalışıldığını vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"30'dan fazla vatandaşımıza faili meçhul, ne olduğu bilemediğimiz eller tetiği sıktı. Emniyet müdürümüzü yaraladılar, 2 emniyet görevlimizi şehit ettiler. Buradaki ellerin amacı, Türkiye'nin muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki hedefe gitme yolculuğundaki istikrarını bozmak. Merdivenin basamaklarını bir bir çıkışını engellemek. Bunun için tuzaklar kuruyorlar, bunun için bir yerlerden talimat alıyorlar. Bunun için birilerine uşaklık yapıyorlar."

"Bu millete yanlış yapanları ezip geçeceğiz"

Bakan Müezzinoğlu, milletin kaderiyle oynanmaya çalışıldığını ama milletin buna asla prim vermeyeceğine işaret ederek, şöyle konuştu:

"Birlik beraberlik içinde bu millete yanlış yapanları ezip geçeceğiz. Çünkü bu milletin kaderiyle oynamaya hiç kimsenin hakkı yok. Hak ettiği muasır medeniyet seviyesindeki imkanlara kavuşmasıyla ilgili tuzaklara düşmek, kimsenin oyuncağı olmak bu milletin yöneticilerine yakışmaz. Dolayısıyla tavrımız nettir, tavrımız açıktır. Birlik beraberlik içinde bayrağımızın daha güçlü dalgalanabilmesi, muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki hedefe hep birlikte yürüyebilmek adına hareket edeceğiz."

Bunun bir zenginlik olduğunu, bunu da güçlü bir şekilde yarınlara taşımanın görevleri ve sorumluluklarında bulunduğuna dikkati çeken Müezzinoğlu, bu anlayışla bütün tuzakları bozacaklarını söyledi.

Müezzinoğlu, 70'li yıllardan beri içeride ve dışarıdan milletin kaderiyle oynamak isteyenlerin tuzak kurduklarını ifade ederek, "Türk milleti, devleti, ay yıldızlı bayrağın hiçbirinden vazgeçecek, hiçbirine leke konduracak bir yanlışlığı yapmayacağız. Birlik ve beraberlik içinde o hedeflere yürüyeceğiz" dedi.

Konuşmasının ardından vatandaşlarla sohbet eden Müezzinoğlu, daha sonra Pınarhisar ilçesine bağlı Poyralı ve İslambeyli köylerini ziyaret etti.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler