YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müezzini darp eden kadın serbest bırakıldı
Müezzini darp eden kadın serbest bırakıldı
06 Ekim 2016 11:00
İzmir Narlıdere Kutlu Yalvaç Camisinde müezzininin darbedilmesiyle ilgili yeniden gözaltına alınan kadın zanlı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi sela okuyan Narlıdere Kutlu Yalvaç Camisi müezzinini darbettikleri iddiasıyla daha önce serbest bırakıldıktan sonra yeniden yakalama kararı çıkarılan 3 kişiden biri olan kadın zanlı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının, müezzin Mehmet Kuzgun'un ikisi kadın üç kişi tarafından darp edilmesine ilişkin yeni görüntü, bilgi ve belgelerde yaptığı inceleme sonucu dün yeniden yakalama kararı alınan 3 zanlıdan biri olan P.D'nin işlemleri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesindeki işlemleri tamamlandı.

Kadın zanlı, sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğindeki ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Diğer 2 zanlı A.C. ve İ.C'nin ise arandığı bildirildi.

Olay

Narlıdere Kutlu Yalvaç Camisi'nin müezzini Mehmet Kutlu'nun, 15 Temmuz gecesi camiye gelen bazı kişilerce tartaklanma ve giriş kapısının camlarının kırılma anı, güvenlik kamerasına yansımış, yapılan incelemede, olayın A.C, P.D. ve İ.C. tarafından gerçekleştiği belirlenmişti.

Bunun üzerine gözaltına alınan A.C. ve P.D. işlemleri sonrası serbest bırakılırken, firari İ.C. için yakalama kararı çıkarılmıştı.

Zanlıların serbest bırakılmasına itiraz üzerine yapılan inceleme sonrası Başsavcılığın talimatıyla 3 zanlı hakkında yeniden yakalama kararı çıkarılmış, şüphelilerden P.D. İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Müdürlüğüne giderek teslim olmuştu.


AA

Etiketler: , ,
KİM NE DERSE DESİN ➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Salan ve salınan tekAnalı-çokBabalı buköpekler yakaklanıp, hakettileri cezayı alıp, kafese kondukları günleri görünceye kadar yazacağım!!!...
06 Ekim 2016 Perşembe 16:16
BİRİLERİ, ÜLKEMİZİN ➷➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
dinsizKerim-dibsizDerin lâikRejimiyle debokratik bir "gugukDevleti" olduğunu hâlâ kavrayamamış olsa gerek!!!...
06 Ekim 2016 Perşembe 16:07
FAZLA SÖZE NE GEREK (2)➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
ANALARl İZMİR'Lİ, BABALARl DİMİTRİ ERKEKLİİ-DİŞİLİ BİLMEM KAÇ KÖPEK VAR ÜLKEMİZDE?!?...
06 Ekim 2016 Perşembe 15:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler