YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müdür Yardımcısı da domuz gribi
Sivas'ta Sağlık İl Müdür Yardımcısı Mehmet Erşan'da domuz gribi virüsünün pozitif çıkmasıyla vaka sayısı 6'ya yükseldi.
Müdür Yardımcısı da domuz gribi
28 Ekim 2009 / 20:02 Güncelleme: 28 Ekim 2009 / 20:20

Hastane çalışanlarının H1N1 domuz gribi virüsü taşımasıyla gündeme gelen Sivas'ta son olarak İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mehmet Erşan'da da bu virüse rastlandı. H1N1 virüsünü taşıdığı şüphesiyle pazartesi günü kan örneği alınarak Ankara Refik Saydam Hıfsısıhra Hastanesi'ne gönderilen numunelerin tahlil sonucu bugün açıklandı. Saat 11.30 sıralarında gelen sonuca göre İl Sağlık Müdür Yardımcısı Erşan'ın testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakultesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi İntaniye Servisi'nde tedavi altına alınan Erşan'ın genel sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi.

Son vakayla birlikte Sivas'ta virüs taşıyan hasta sayısının 6'ya çıktığı belirten İl Sağlık Müdürü Vakkas Özmercan, hastanede yardımcısını ziyarete geldiği sırada gazetecilerin sorularını cevapladı. "H1N1 kapımızda değil aramızda" diyerek hastalık konusunda vatandaşları uyaran Özmercan, "Öncelikle kendimizi koruyacağız. Eğer rahatsızlandıysak etrafımızdakilere bulaştırmamaya çalışacağız." dedi.

Sivas'ta domuz gribi aşılarının ne zaman başlayacağı yönündeki bir soruya da Vakkas Özmercan, aşıların kısa süre sonra geleceğini söyledi. Özmercan, Sağlık Bakanlığı'nın talimatı sonrası ilk etap gelecek olan 3- 4 bin doz aşının öncelikle sağlık çalışanları ve 2. kafile hac yolcularına vurulacağını söyledi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler