YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muammer Güler'den İmralı açıklaması
İçişleri Bakanı Muammer Güler, İmralı'daki görüşmelerle ilgili olarak, ''Süreç adım adım ilerleyecek, gelişmelere göre Sayın Başbakanımız ne söylediyse şimdilik onu uygulayacağız'' dedi.
Muammer Güler'den İmralı açıklaması
27 Şubat 2013 / 11:36 Güncelleme: 27 Şubat 2013 / 11:51

 

Bakan Güler, İl Emniyet Müdürleri Bilgi Paylaşımı Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Antalya'da toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 
 
Bir gazetecinin ''Çözüm Süreci'' ile ilgili PKK'nın 21 Mart'ta Nevruz'da silah bırakmasına ilişkin değerlendirmeleri sorması üzerine Güler, ''Sayın Başbakanın yaptığı açıklama en doğru açıklamadır. Onun için benim daha bir şey eklememe gerek yok'' dedi. 
 
Gazetecinin ''Başbakan Erdoğan'ın suça bulaşmamış olanlar için zaten hanelerine, annelerine, babalarına da kavuşabilirler'' açıklamasını hatırlatması üzerine Güler, ''Onunla ilgili ayrıca karar verilecek, ama henüz daha sürecin başındayız. Süreç adım adım ilerleyecek, gelişmelere göre Sayın Başbakanımız ne söylediyse şimdilik onu uygulayacağız'' diye konuştu. 
 
Bir başka gazetecinin ''Telekulak ile ilgili Yargıtay'ın 'Hukuka aykırı dinlemeye ceza verilemez' yönünde kararı var, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz '' sorusuna Bakan Güler, ''Yargıtay ve mahkeme kararları üzerinde bir şey söylemek doğru değil. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin araştırma komisyonu da bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor. Yargıtay Genel Kurulu'nun verdiği karar içtihadı birleştirme kararı olarak kanun niteliğinde bir karardır. Tabi ki uygulanacak'' şeklinde cevapladı.
 
 
AA
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler