YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muammer Güler: Kanunsuz işim olmadı!
Muammer Güler: Kanunsuz işim olmadı!
01 Şubat 2014 19:35
İçişleri Bakanlığı görevinden istifa eden AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, Mardin’de hemşerileri tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Tarifeli uçakla Mardin Havaalanına inen Muammer Güler, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vejdi Kahraman İl Başkanı İbrahim Fide, il ve ilçe teşkilatları ile başkan adayları ve partililer tarafından karşıladı. Güler, karşılama sırasında yoğun sevgi gösterileri karşısında zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

Mardin Milletvekili Muammer Güler havaalanında yaptığı açıklamada, “42 yıllık meslek hayatımda her türlü makamı gördüm. 2011 seçimlerinde 2015 Haziran’ına kadar bana Mardin’i temsil yetkisini verdiniz. Bu süre içerisinde İçişleri Komisyonu olarak İçişleri Bakanı olarak milletvekili olarak sizlere hizmet etmek için elimden gelen gayreti gösterdim. Burada size şerefimle namusumla ifade ediyorum tek bir kanunsuz işim olmamış ve olmayacak. Bir yargı süreci devam ediyor. Bir şahsıma, iki aileme üç meslek çevreme görev yaptığım yerlerdeki insanlara ve en başta hemşerilerime bana o yetkiyi veren Mardinlilere karşı aklanmadan yeniden kendilerinden bir talepte bulunmayacağım.

Aklanmadan da bir daha sizin karşınıza çıkmayacağımı her türlü hesabı da vermeye hazır olduğumu burada açıkça söylüyorum. Ben hesabımı veriyorum. Kanunen veremeyeceğim bir hesap yoktur. Ama şunu da bilin yolsuzluk adı altında birbirinden farklı birçok şeyi bir araya getirilip siyaseti dizayn etme yollarını arayanlar da sağlam iradeyi milli iradeyi karşılarında göreceklerdir. Bunun yolu seçimdir, sandıktır, sizlerin ak oylarıdır. Sizlerin oyları ile seçilecek olan belediye başkanlarımızdır. Değerli kardeşlerim bizim referansımız millettir. Benim referansım hemşerilerimin bu coşkusudur. Tekrar ifade ediyorum veremeyecek hiçbir hesabım yoktur. Her türlü hesabı vermeye de hazırım. Sizin karşınıza da Allah inşallah beni aklanmış olacak çıkaracaktır. Şunu bilin ki bu oyunları içinde asıl hedef çözüm sürecidir. Bu bölgedeki huzurdur, kardeşliktir Allah’ın izni ile 11 ay İçişleri bakanlığım süreci için de bu memlekete tek bir şehit cenazesi gelemdi. Türkiye’de istenmeyen yeniden yaratılmak istenen bir kardeş kavgası vardır.

Bunun da lütfen farkında olun. İnşallah her şey ortaya çıkacak ama tamamen hukuka soruşturma hukukuna veya usullere aykırı olarak düzmece delillerle oluşturulan dosyalarla değil gerçek hukuka uygun dosyalarla da her zaman her zeminde ve her yerde hesabını Allah’ın izni ile vermeye hazırım” dedi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler