YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MSB'ye uzman yardımcısı alınacak
MSB'ye uzman yardımcısı alınacak
15 Ekim 2012 10:10
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Savunma Sanayii Müsteşarlığı, 19 savunma sanayisi uzman yardımcısı alacak.

Konuya ilişkin duyuru, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, genel idare hizmetleri sınıfından 7'nci, 8'inci ve 9'uncu kadrolara atanmak üzere bilgisayar mühendisliği bölümünden 2, makine mühendisliği bölümünden 3, havacılık ve uzay mühendisliği-uçak mühendisliği-uzay mühendisliği bölümünden 3, elektrik-elektronik mühendisliği-elektronik mühendisliği bölümünden 3, gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümünden 2, işletme-iktisat-maliye bölümünden 5 ve uluslararası ilişkiler bölümünden 1 kişi olmak üzere sınavla 19 savunma sanayisi uzman yardımcısı alacak.

Giriş sınavına katılacak adaylarda, en az dört yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartı aranıyor.

Adaylar ayrıca, 9-10 Temmuz 2011 ve 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları'ndan (KPSS) birinden KPSSP1 puan türünden en az 85 ve son iki yıl içerisinde yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'ndan İngilizce alanında en az 80  puana veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olması gerekiyor.

Sözlü olarak yapılacak giriş sınavına başvurular, 30 Ekim Salı günü saat 17.00'a kadar Müsteşarlığın internet sayfası üzerinden veya ''Savunma Sanayii Müsteşarlığı Personel ve Eğitim Daire Başkanlığı İnönü Bulvarı, Kirazlıdere Mevkisi, Süleyman Emin Caddesi 6/7 Bahçelievler/Ankara'' adresine şahsen yapılacak.

Adaylar, detaylı bilgiyi, Savunma Sanayii Müsteşarlığı Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı'nın (0312) 411 90 61 veya (0312) 411 91 05 numaralı telefonlarından temin edebilecek. aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler