YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MSB merkez teşkilatına ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de
MSB merkez teşkilatına ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de
02 Eylül 2016 07:11
Milli Savunma Bakanlığının (MSB) merkez teşkilatında düzenleme yapılması hakkındaki Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer verilen karara göre, bakanlığın merkez teşkilatında bulunan Personel ve Mali Yönetim Genel Müdürlüğü ile İnşaat Emlak ve Milli Mayın Faaliyet Merkezi Genel Müdürlüğü kaldırıldı.

Bakanlığın merkez teşkilatında Personel Genel Müdürlüğü, Bütçe ve Mali Hizmetler Genel Müdürlüğü, Lojistik Genel Müdürlüğü ile müstakil daire başkanlığı olarak Askeri Adalet Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Teknik Hizmetler Dairesi Başkanlığı kuruldu.

Söz konusu kararların, bakanlığın 25 Ağustos 2016 tarihli 1026 sayılı yazısı üzerine 1325 sayılı kanunun birinci maddesi uyarınca Bakanlar Kurulunda kararlaştırıldığı belirtildi.

Yüksek Hakem Kurulu

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında 27 Haziran 2016 tarihli ve 2016/9004 sayılı kararnameye ek olarak, Yüksek Hakem Kurulu asıl ve yedek üyeliklerine seçilenlerin isimleri de yayımlandı.

Buna göre, Bakanlar Kurulunca 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmeleri Kanunu'nun 54'üncü maddesi uyarınca asıl üyeliğe Uğur Kızılca, yedek üyeliklere ise Doç. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Cem Duran Uzun seçildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler