YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MOBESE'de saniye saniye çatışma: VİDEO
Polis noktasının önündeki çatışmayı MOBESE görüntüledi
MOBESE'de saniye saniye çatışma: VİDEO
01 Ağustos 2009 / 17:46 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Trabzon'da yaklaşık 2 ay önce meydana gelen çatışma MOBESE kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. 1 kişinin yaralandığı olayın polis noktasının önünde meydana gelmesi ise dikkat çekti.
 


Olay, 24 Mayıs sabahı saat 05.00 sıralarında, Atatürk Alanı'ndaki Trabzon Belediyesi binasının alt katında bulunan polis noktasının önünde meydana geldi.
 


İddialara göre, Sinan D., aralarında husumet bulunan Temel K. ile telefonla görüştükten sonra, "Meydanda bekliyorum. Topunuzu tüfeğinizi alın gelin" dedi. Bunun üzerine Temel K. arkadaşı Ufuk K.' yı da yanına alarak önce çatışmanın yaşandığı yere yaklaşık 150 metre uzaklıktaki Taksim Polis Merkezi'ne giderek yaşanan gelişmeyle ilgili bilgi verdi, ardından da Trabzon'da halk arasında Meydan olarak bilinen Atatürk Alanı'na giderek beklemeye başladı.
 


Kısa süre sonra üzerlerine doğru gelen bir otomobilde Sinan D.'yi gören Ufuk K. yola çıktı ve aracı durdurmak istedi. Ancak otomobilden ateş açılınca bu kez de silahını çekip araca doğru ateş etmeye başladı. Silah sesleri üzerine polis noktasındaki nöbetçi Çevik Kuvvet ekipleri olaya müdahale etti. Otomobilin sürücüsü Yasin B. kalçasından yaralandı, gözaltına alınan Ufuk K. ise çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.
 


Olayın üzerinden 2 ay geçmesinin ardından ilk duruşma Perşembe günü Trabzon Adliyesi 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.
 


Çatışma görüntülerinin delil olarak sunulduğu mahkemede hakkında silahla adam yaralamak suçundan dava açılan ve tutuklu yargılanan Ufuk K. arabayı görünce durdurup konuşmak istediğini belirterek, "O sırada Sinan D., bana aracın içinden ateş etmeye başladı. Ben de belimdeki silahı çıkartarak ateş ettim. Tek amacım kendimi savunmaktı." dedi.
 


Mahkeme davanın tek tutuklu yargılanan sanığı Ufuk K.' yı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakırken, dava eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.


SANİYE SANİYE ÇATIŞMA


GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler