YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mobese ve krokilere inceleme
Çukurambar mevkiindeki market ve işyerlerinin kamera kayıtları incelenecek
Mobese ve krokilere inceleme
01 Ocak 2010 / 08:09 Güncelleme: 01 Ocak 2010 / 08:16

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddiası ile sorgulanan 8 askerin ifadelerinin ardından suikast iddiası ile düzenlendiği öne sürülen krokinin incelenmek üzere Emniyet'in Kriminal Daire Başkanlığı'na gönderileceği öğrenildi.

19 Aralık akşamı Arınç'ın evinin bulunduğu mahallede gözaltına alınan biri albay diğeri binbaşı iki askerin araçlarında bir adet A4 kağıda çizilmiş kroki ele geçirilmişti. Ele geçirilen kroki doğrultusunda yapılan soruşturmada 8 asker gözaltına alınıp adliyede sorgulandı. Sorgulanan askerlerden Seferberlik Tetkik Kurulu Başkanı Albay Yusuf A., "Araçtan çıkan krokiden aramaya kadar haberim olmadı. Bilgisayar tamiri için Astsubay M.U.'nun askere çizdiği kroki olduğunu öğrendim" demişti. Albayın verdiği ifadenin ardından söz konusu krokinin, kimin el ürünü olduğunu belirlemek ve parmak izlerini tespit etmek üzere incelenmek için Kriminal Daire Başkanlığı'na gönderileceği belirtildi. Kriminal'den gelecek rapor doğrultusunda krokinin kimin el ürünü olduğunun belirlenecek.

KAMERALARA ÖZEL EKİP

Polis ayrıca, albay ve binbaşının gözaltına alındığı Çukurambar mevkindeki tüm market ve işyerlerinin kamera kayıtlarını aldı. Ayrıca askerlerin araçlarından çıktığı iddia edilen kroki doğrultusunda Cevizlidere'deki TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve iki bakanın evinin bulunduğu cadde ve sokaklarda bulunan kamera kayıtlarını da alan özel ekibin, bu kayıtları titiz bir şekilde incelediği belirtildi. Bu kayıtları incelemek üzere özel bir ekip kurulduğu öğrenildi.

Gözaltına alınıp serbest bırakılan askerlerden Albay Erkan Y.B.'nin ajandasında da Cumhurbaşkanı, Başbakan ve diğer devlet büyükleri ile ilgili fişleme bilgileri yer almıştı. Ayrıca ajandada bazı bürokratlara yönelik bazı bilgilere de yer verildiği öğrenildi. İsimleri yer alan büroklarında adreslerinin krokiye uyup uymadığının da polis tarafından araştırıldığı öğrenildi.

Yeni Şafak
HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler