YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MİT'ten 3 büyük ilde saldırı uyarısı
Gazete Habertürk'ün haberine göre Emniyet Genel Müdürlüğü Hizbullah eylem hazırlığında olduğunu söyleyerek birimlerini uyardı...
MİT'ten 3 büyük ilde saldırı uyarısı
19 Ekim 2009 / 10:55 Güncelleme: 19 Ekim 2009 / 10:56

Emniyet Genel Müdürlüğü, üç büyük kentteki birimlerini İsrail ve ABD hedeflerine yönelik terörist eylemlere karşı uyardı. Uyarıda Hizbullah’ın eylem için malzeme temin etmeye başladığı bilgisine yer verildi.

Anadolu Kartalı tatbikatının uluslararası bölümünün iptal edilerek İsrail’in katılımının önlenmesinin ardından başlayan Türkiye-İsrail siyasi krizi sürerken, MİT ve Emniyet Hizbullah’ın Türkiye’deki ABD ve İsrail hedeflerine yönelik eylem yapabileceği bilgisine ulaştı.

HİZBULLAH ÇEKİNCESİ

Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara, İstanbul ve İzmir Teşkilatı’na İsrail ve ABD misyonuna ait hedeflere yönelik terör eylemlerine karşı birer uyarı mesajı gönderdi. Mesajda, Lübnan Hizbullahı içinde yer alan ve adının Abbas Hüssein Zaker olduğu tespit edilen bir eylemcinin, Lübnan Hizbullahı’nın liderlerinden Imad Mugniyah’ın Şubat ayında öldürülmesine tepki amacıyla Türkiye’deki ABD ve İsrail tesisleri ile temsilciliklerine yönelik terör eylemi gerçekleştirmeyi planladığı vurgulandı.

MİT’TEN DE BİLGİ GELDİ

Mesajda MİT’ten gelen bilgiye de yer verildi. Lübnan Hizbullahı’nın “Kuvvetle muhtemel” eylemde kullanılmak üzere gerekli malzemeleri temin etme hazırlığında olduğu bildirildi. Uyarımesajında özellikle İsrailli turistlerin Türkiye seyahatlerinde kullandıkları gemi ve uçak seferleri ile sinagoglara yönelik saldırı olabileceği ifade ediliyor. Bu törenler sırasında tedbirlerin en üst düzeyde alınması isteniyor.

(Habertürk)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler