YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MİT'te paralel temizlik
MİT daha önce kurumlar arası koordinasyonun sağlanması ve güçlü iletişim tesis edilmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’nden aralarında emniyet müdürü, komiser, başkomiser gibi farklı rütbelere sahip 10 kişilik personel alımı yaptı.
MİT'te paralel temizlik
16 Şubat 2014 / 11:37 Güncelleme: 16 Şubat 2014 / 11:45

Alınan kişiler teknik uzmanlıkları sebebiyle MİT'e geçici olarak görevlendirildi. Ancak zaman içinde bu kişilerden 8′inin çalışmalarından şüphelenildi. 10 kişilik ekip incelemeye alındı ve teşkilatın çıkarları ve gündemi doğrultusunda çalışmadıkları tespit edildi. 8 emniyetçinin teşkilat ile ilişkisi kesildi ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne iade edildi.

MİT'in kendi içinde inceleme yapmasında, Adana'da TIR'ların durdurulması ile başlayan sürecin etkisi olduğu öğrenildi. Her gün yüzlerce TIR'ın geçtiği yolda, MİT'in gizlilik içinde yürüttüğü operasyondaki TIR'ların savcılar tarafından elle konulmuş gibi bulunması teşkilat içinde "köstebek" olduğu düşüncesini güçlendirdi.

Sıra üst kademede

Emniyetçilerle başlayan inceleme sürecinin derinleştirileceği öğrenilirken, MİT'in kendi içinde ülkenin çıkarları ve teşkilatın hedefleri dışında çalışan tüm yapılardan arındırılması konusunda kararlı olunduğu belirtildi. MİT'teki bilgilere göre incelemenin daha üst görevlerde bulunan isimlere kadar ilerleyeceği öğrenildi.

TIR etkisi devam edecek

TIR operasyonu sonrası MİT'te kurum içindeki soruşturmalar devam edecek. Şüpheli bulunan ortak çalışanlar birimlerine iade edilecek. Paralel olaylarla ilgisi tespit edilen MİT personeli ise görevden alınacak.

 

TAKVİM

yuh bee
 // MTN DGRMNCI
12 yılda geldiğimiz noktaya bak ama hükümet konuştumu mangalda kül bırakmıyor bu kadarda beceriksizlikmi diyeyim saflıkmı diyelim bir gerçek varkı bu hükümet bir şey bilmiyor yazık çok güvenmiştik Allahtan başka devletle savaşa mafaşa girmiyoruz yoksa dumanmış halimiz israile van minut diyen erdoğanı fazla büyütmüşüz gözümüzde ...
16 Şubat 2014 Pazar 14:43
13:32
 // PİRELİ YORGAN
Bu yorganda pireler, metropol kurmuş; bence yorganı kökten yakmak lazım. Mit, lağvelip; silbaştan inşa edilmeli....
16 Şubat 2014 13:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler