YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mitinge katılana resmi izin mi?
AK Parti mitingine katılana resmi izin iddiasıyla ilgili Aydın Valiliği'nden açıklama geldi.
Mitinge katılana resmi izin mi?
06 Ağustos 2010 / 16:15 Güncelleme: 06 Ağustos 2010 / 16:25

Aydın Valiliği, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştirdiği toplu açılış törenine katılması için hiç bir kamu personeline emir verilmediğini ve yazı gönderilmediğini bildirdi.

Aydın Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, bazı gazetelerde yer alan, ''Kamu personelinin törene katılabilmesi için izinli veya görevli sayıldıklarına'' ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Aydın'a sadece toplu açılış töreni için teşrif ettiği, parti mitingi yapmadığı ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

''Bu törende aralarında İkizdere Barajı'nın ve milli eğitim yatırımlarının da olduğu toplam 280 milyon TL'ye mâl olan 20 tesisin toplu açılışı gerçekleştirilmiştir. Miting değil toplu açılış töreni olduğu için, gerek tören platformunda, gerekse katılan vatandaşlarımızın hiç birinin elinde parti bayrağı, flaması bulunmamıştır. Kamu personelinin törene katılması için Valilikçe hiç bir alt kademeye emir verilmemiş, yazı yazılmamıştır.

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce, ilçedeki kurumlara gönderildiği haberleştirilen elektronik postanın, net zincir aracılığıyla elektronik ortamda resmi okul ve kurumlara gönderilen açılış töreninin duyurusu olduğu, eğitim yatırımlarının da açılışı nedeniyle bilgilendirme amacıyla gönderildiği anlaşılmıştır.''

Açıklamada, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürünün konuyla ilgili olarak basına herhangi bir bilgi vermediği, kendisine atfedilen beyanların gerçek dışı olduğu ifade edildi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler