YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MİT'e ait tırları durduran eski savcının davası reddedildi
MİT'e ait tırları durduran eski savcının davası reddedildi
15 Mart 2016 17:23
MİT'e ait tırların durdurulması ve aranmasında görev alan, HSYK 2. Dairesince meslekten ihraç edilen eski Cumhuriyet Savcısı Takçı'nın Başbakan Davutoğlu'na açtığı manevi tazminat davası reddedildi.

MİT'e ait tırların durdurulması ve aranmasında görev alan, HSYK 2. Dairesince meslekten ihraç edilen eski Cumhuriyet Savcısı Aziz Takçı'nın Başbakan Ahmet Davutoğlu'na açtığı 25 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara 7. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, Takçı'nın avukatı Aziz Erbek ile Başbakan Davutoğlu'nun avukatı İbrahim Kayıkçı katıldı.

Dava dilekçelerini ve beyanlarını tekrarladıklarını ifade eden avukat Erbek, davanın kabulüne karar verilmesini istedi.

"Operasyonların arkasında paralel yapının olduğu açıkça ortadadır"

Avukat Kayıkçı ise müvekkilinin, konumu itibarıyla ülke halkına olup biten her şeyi tüm yönleriyle anlatmak, açıklamak, onları aydınlatmakla yükümlü olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"MİT'e ait tırların durdurulmasının amacı, Türkiye Cumhuriyetini ve Hükümetini ve müvekkilimin genel başkanı olduğu AK Parti'yi yıpratmak ve iktidardan uzaklaştırmak olduğu açıkça ortadadır. 

Müvekkilim, gerçekleştirilmek istenen bu amacı, operasyonun arka yüzünü kamuoyuyla paylaştığı, sorumlularını eleştirdiği ve bu operasyonların arkasında devlet kurumlarına yerleşmiş paralel yapının/örgütün olduğu kamuoyuna yansıyan bilgi ve kayıtlarla, devam eden soruşturmalar ve davalarla da açıkça ortadadır."

Kayıkçı, davanın reddini talep etti.

Hakim Ali Bülbül, davanın reddine karar verdiğini açıkladı. 


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler