YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MİT TIR'larının talimatını veren FETÖ'cüler firar etti
MİT TIR'ların durduran jandarmaya talimat verdiği iddiasıyla haklarında yakalama kararı çıkarılan kamu personeli 15 FETÖ üyesi soruşturma haberini alır almaz firar etti.
MİT TIR'larının talimatını veren FETÖ'cüler firar etti
02 Haziran 2016 / 09:08 Güncelleme: 02 Haziran 2016 / 09:21

Yeni Şafak'ın iddiasına göre, MİT TIR'larının durdurulmasıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili İrfan Fidan tarafından yürütülen soruşturmada Jandarma görevlilerine talimat verdikleri iddiasıyla haklarında yakalama kararı çıkarılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) devlet memurluğu yapan 15 imamının kendilerine operasyon yapılacağını bir süre önce öğrendikleri tespit edildi.

TIR'ları durduran şüpheli Jandarma görevlileri ile irtibatları ortaya çıkan kamu çalışanı imamların, mensup oldukları kamu kurumlarına kısa bir süre önce ücretsiz izne ayrılmak istediklerine dair dilekçe verdikleri ve bu başvuruların ardından firar ettikleri belirlendi.

1 YILLIK ÜCRETSİZ İZİN

TIR'ların durdurulmasından sorumlu jandarma görevlileriyle irtibatlı olan fen bilgisi öğretmeni Hamza Ali E. 18 Mayıs'ta rapor aldı, ardından 1 yıllık ücretsiz izne ayrıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Daire Başkanı olan Muharrem G., 20 gün senelik izne ayrıldı, 23 Mayıs'ta babasının rahatsızlığını bahane ederek bir yıl ücretsiz izin aldı. Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde çalışan Mehmet Yıldırım E., 25 Mayıs'ta 20 gün senelik izin aldı ve ortadan kayboldu.

ÖNCE RAPOR ALDI

RTÜK'de uzman yardımcısı olan Erdem Ç., , 24 Mayıs'ta rapor aldı. 30 Mayıs'ta mazeretsiz 1 yıllık ücretsiz izin dilekçesi verdi. Öğretmen Fatih K. eşinin doğum yaptığı iddiasıyla önce izne ayrıldığı 26 Mayıs'ta 11 ay ücretsiz izne ayrıldığına dair dilekçe sundu. Öğretmen Mehmet Cevher K. 16 Mayıs'ta süresiz izne ayrıldı. Öğretmen Ömer B. 30 Mayıs'ta babasının rahatsızlığını bahane ederek 1 yıllık ücretsiz izin başvurusu yaptı.

1-20160602091528.jpg

CELEPOĞLU İLE İRTİBATLI

Öğretmen Mustafa İ., 25 Mayıs'ta akraba ziyareti bahanesiyle Ordu'ya gitti ve bir daha ortalıkta görülmediği tespit edildi. Mesut C.'nin Mustafa Kemal Üniversitesi'nde Doçent olduğu, Tümgeneral Hamza Celepoğlu ile irtibatlı olduğu, eşinin iddiasına göre annesinin Kayseri'de hastalandığını iddia ederek otobüsle onun yanına gitti. Fakat bu isimle herhangi bir otobüs bileti alındığına dair tespit yapılamadı.

MÜDÜR ORTADA YOK

Okul müdürü Hüseyin Y., 16 Mayıs'ta 20 gün senelik izne çıktı ve 31 Mayıs'ta 3 aylık ücretsiz izin dilekçesi sundu. Mersin Tarım ve Kalkınmayı Destekleme İl Koordinatörlüğü'nde çalışan Süleyman G., 23 Mayıs'ta senelik izne ayrıldı. Üniversitede yardımcı doçent olan Mehmet Emin Ö. 31 Mayıs'ta işe gitmedi.

BAHNELERİ BİTMEDİ

Hasan B.'nin Konya Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesindeki Denetimli Serbestlik Müdürü olduğu, 27 Mayıs 2016 günü babasının ve çocuğunun hastalığını bahane ederek senelik izin dilekçesi yazdığı, izin adresi olarak ise Çorum'u belirttiği belirlendi.

Bayram A.'nin ise Mardin'deki bir kamu okulunda öğretmen olduğu, diğer şüpheliler gibi onun da annesinin rahatsızlığını bahane ederek 25 Mayıs 2016 günü izin dilekçesi yazdığı, hakkında gözaltı kararı alındığı 31 Mayıs'ta ise adreslerinde bulunamadı.

Abdulkadir A.'nın İstanbul Halkalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde tarih öğretmenliği yaptığı, 23 Mayıs 2016 günü eşinin doğumunu bahane göstererek 1 yıl 1 ay ücretsiz izne ayrıldığı belirlendi.

Şüphelinin eşi ile birlikte Tekirdağ'dan pasaporta başvurduğu, 31 Mayıs günü pasaportları bizzat elden almak üzere Ankara'ya kadar gittiği anlaşıldı. Fakat aynı gün tüm şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

 

YENİ ŞAFAK

HABERİ NASIL ALMIŞLAR...
 // ismail emre
Yahu heryerdeler dört element gibiler hava,su,toprak,fetö......
02 Haziran 2016 Perşembe 10:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler