YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MİT TIR'larını durduran savcılar için HSYK'dan flaş karar
HSYK 2. Dairesi, MİT TIR'larının Hatay ve Adana'da durdurulmasında görev alan 5 Cumhuriyet Savcısı ile 3 Jandarma komutanı hakkında kovuşturma izni verilmesini kararlaştırdı.
MİT TIR'larını durduran savcılar için HSYK'dan flaş karar
04 Haziran 2015 / 12:49 Güncelleme: 04 Haziran 2015 / 13:06

HSYK 2. Dairesi, MİT tırlarının Hatay ve Adana'da durdurulması ve aranmasında görev alan Cumhuriyet savcıları Süleyman Bağrıyanık, Ahmet Karaca, Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Yaşar Kavalcıoğlu'nun son savunmalarının alınmasını ve haklarında kovuşturma izni verilmesini kararlaştırdı.

Aynı daire,  Jandarma komutanları Özkan Çokay, Erdal Yılmaz ve Kubilay Ayvaz hakkında kovuşturma izni verilmesini de kararlaştırdı.

HSYK 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, "Adalet duygusu gözetilmeden, başka amaçlar güdülerek yürütülen, yargısal yetkilerin karşı olduklarını yok etme amacıyla kullanıldığı soruşturmaların, toplumsal barış, huzur ve güveni olumsuz etkileyeceği, yargıya duyulan güven ve saygınlığı ortadan kaldıracağı tartışmasızdır" dedi.

Yılmaz, şunları söyledi:

"Yasa dışılığa, adalet ülküsü dışında hareket eden, hukuk zemininde kalmayan eylemlere göz yumulduğunda neler yaşandığını yakın bir geçmişte Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, İzmir-İstanbul Casusluk, Hanefi Avcı, İlhan Cihaner, Ahmet Şık, Nedim Şener soruşturma ve davalarında hep birlikte gördük, izledik ve ders aldık."

"Bizler, verilen kararın siyasi sonuçlarını değil, adalet, doğruluk, dürüstlük, yasallık ve hakkaniyeti gözetmekle mükellefiz. Tarihe ve millete karşı sorumluyuz. Adliyelerimizi Müslim ve gayrimüslim, inanan, inanmayan, her görüşten kişinin güvenle girdiği, huzur içinde çıktığı yerlere dönüştüreceğiz."

 

AA

Adalet istiyoruz...!!!
 // Muhafız
Başta Genel Kurmay Başkanı olan sayın ilker Başbuğ olmak üzere TSK mensuplarına sahte delillerle kumpas kurarak yıllarca hapislerde yatmasına sebep oldular yetmedi,MİT'çilere kumpas kurdular yetmedi,iş adamlarına ve garibanlara kumpas kurdular yetmedi;Bizler"Adalet F.gülen'in tekelindedir"zihniyetiyle hareket eden Hakim ve Savcı değil, dil, din,mezhep, ırk, cinsiyet gözetmeksizin insanın insana değer verdiği"Adalet mülkün temelidir"zihniyeti ile hareket eden Hakim ve Savcılar istiyoruz..!...
04 Haziran 2015 Perşembe 15:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler