YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MİT TIR'ları soruşturmasında flaş gelişme!
Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması soruşturması kapsamında, eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı ve eski Adana İl Jandarma Komutanı ile 3 savcı tutuklanarak cezaevine götürüldü.
MİT TIR'ları soruşturmasında flaş gelişme!
08 Mayıs 2015 / 07:30 Güncelleme: 08 Mayıs 2015 / 17:34

 Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklanan eski Adana İl Jandarma Komutanı ve eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı ile 3 savcı cezaevine götürüldü.

Kararın açıklanmasının ardından eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, savcılar Özcan Şişman, Aziz Takçı ve Ahmet Karaca ve eski Adana İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Özkan Çokay, mahkeme salonundan çıkarıldı.

Çokay daha sonra, Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından adliyenin zemin katında yer alan kapalı otoparkından çıkartılarak Adana'daki askeri cezaevine götürüldü.

Bağrıyanık, Şişman, Takçı ve Karaca ise polis ekipleri tarafından götürülmek istenirken bir süre gerginlik yaşandı. Gerginliğin sona ermesinin ardından savcılar ön kapıdan çıkartılarak minibüslerle Adana Kürkçüler Cezaevi'ne gönderildi. Bu sırada savcılara yakınları alkışlarla destek oldu.

Bu arada, eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık'ın avukatı Aziz Erbek, adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Başsavcı yaptığı görevde bağımsızdır ama Türkiye'de ne savcı teminatı kalmış ne hakim bağımsızlığı kalmış, tamamen diz üstü çökmüş, yargı iflas etmiştir" iddiasında bulundu. 

Erbek, tutuklanan kişilerin ellerinin kelepçelenmeye çalışıldığını savunarak, kimsenin bu durumu unutmaması gerektiğini söyledi.

Öte yandan, kimi şüpheli avukatları, bazı basın mensuplarına tepki gösterdi.

 

AA

 // hırsızlar.
O TIRLARDA NELERİN OLDUGU İŞTE BÖYLECE ORTAYA ÇIKIYOR,SUÇLARINI ÖRTBAS ETMEK İÇİN SAVCI OPERASYONU YAPANLAR BEDELİ Nİ ÖDEYECEKLER....
08 Mayıs 2015 09:37
 // Alieymen kaya
Aslında o hainleri ibretialem için Basının önünde gezdirip vatana ve millete ihanetin sonucu nasılmış görmeleri gerekird...
08 Mayıs 2015 06:13
 // feto
Very good...
08 Mayıs 2015 03:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler