YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MİT TIR'ları soruşturmasında flaş gelişme
MİT TIR'larının durdurulması: 4 savcı ve 1 kurmay albay için yakalama kararı çıkarıldı
MİT TIR'ları soruşturmasında flaş gelişme
06 Mayıs 2015 / 17:55 Güncelleme: 06 Mayıs 2015 / 23:09

Tutuklananlar arasında eski Adana jandarma Komutanı da var. Tutuklanan sanıklar hükümete darbe yapmakla suçlanıyor. Soruşturmada eski Adana başsavcısı ile 3 savcının adı var.

Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Eski Adana İl Jandarma Komutanı ve Eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı ile 3 savcı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Savcılardan Ahmet Karaca evde bulunamadı

Adana ve Hatay'da Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) ait tırların durdurulması soruşturması kapsamında hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı verilen savcı Ahmet Karaca'nın Gaziantep'teki ikametinde olmadığı anlaşıldı. 

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesinin, hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı vermesinin ardından Karaca'nın, Beylerbeyi TOKİ konutlarındaki ikametine geldi.

Görüntü alınmasını istemeyen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı. Savcının kaldığı eve giden ekipler, bir süre sonra siteden ayrıldı. 

Savcının ikametinde olmadığı anlaşılırken, polis ekiplerinin Karaca'ya ulaşmaya çalıştığı öğrenildi. 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler