YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MİT tırları davasında 3. duruşma 26 Kasım'da
MİT tırları davasında 3. duruşma 26 Kasım'da
22 Ekim 2015 16:10
İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen ve gizlilik kararı verilen MİT tırlarının durdurulması davasında üçüncü duruşma, 26 Kasım'da yapılacak.

İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nde görülen ve gizlilik kararı verilen "Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması"na ilişkin davanın üçüncü duruşması, 26 Kasım Perşembe günü yapılacak.

"Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması"na ilişkin davanın ikinci duruşması Yargıtay Genel Kurul Salonu'nda yapıldı. 

Duruşmaya, tutuklu sanıklar eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, eski Adana İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Özkan Çokay, savcılar Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Ahmet Karaca, jandarma eşliğinde getirildi. 

Duruşmada, tahliye talepleri reddedilerek, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Sanık savunmalarına geçilmediği, usul itirazlarının görüşüldüğü duruşmaya, 26 Kasım Perşembe günü devam edilecek.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi Heyeti, davanın ilk duruşmasında, "davanın mahiyeti itibarıyla kamu güvenliğinin kesin olarak gerekli kılması nedeniyle bu aşamada sanıkların savunmasının alınması sırasında Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 182/2. maddesi gereğince duruşmanın kapalı yapılması"na oy birliğiyle karar vermişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler